هلدینگ رسام

مهاجرت به کانادا

متن دلخواه

تا رسیدن به دریافت ویزای کانادا
همراه شما هستیم.

متن آزمایشی

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.

OTTAWA ★

TORONTO ★

British Columbia ★

استان های کانادا

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.

با وجود اینکه روند مهاجرت به یک کشور جدید روندی هیجان‌انگیز است، همیشه پرونده‌های مهاجرت و اقامت دارای مراحلی است که متقاضیان باید پیچیدگی‌ها و شرایط آن‌ها را به خوبی در نظر بگیرند. کانادا یکی از مقاصد مهم مهاجرت در جهان است و هر ساله بیش از 310,000 مهاجر جدید برای بهره‌گیری از اقتصاد قوی این کشور و سیستم مهاجرتی مترقی وارد کشور زیبای کانادا می‌شوند. میزان پیشرفت سیستم اقتصادی کشور کانادا به حدی است که اداره آمار دولت کانادا پیش‌بینی می‌کند تا سال 2031 بیش از نیمی از افراد شاغل در کشور کانادا در خارج از کشور متولد شده و با انتخاب یک روش مهاجرتی، به کشور کانادا مهاجرت و اقامت دائم این کشور را دریافت کرده‌اند.

با وجود شرایط فعلی مهاجرت، دریافت اقامت و قوانین اداره مهاجرت کانادا در سال 2022، هیچ وقت زمان بهتری برای درخواست ویزای کانادا وجود نداشته است. بخش مهاجرت کانادا در وب سایت هلدینگ رسام ایجاد شده است تا به کسانی که به دنبال زندگی، کار و سرمایه گذاری در کانادا هستند کمک کند تا روش‌های مهاجرتی مناسب را انتخاب کنند، روند دریافت ویزا را سرعت ببخشد و متقاضیان اقامت خود را با حداقل مشکلات دریافت کنند.

بهترین شهرها برای مهاجرت به کانادا

شهر ونکوور یکی از محبوب‌ترین و بهترین شهرها برای مهاجرت به کانادا است. دلیل آن را می‌توان در طبیعت و فرهنگ این شهر جستجو کرد. ونکوور توسط اقیانوس آرام احاطه شده است و کوه‌های زیبایی در اطراف این شهر قرار دارند. ونکوور نه تنها شهری مناسب برای تحصیل و مهاجرت به کانادا است، بلکه می‌تواند برای زندگی و تفریح نیز مناسب‌ترین مکان باشد. از فعالیت‌های تفریحی که می‌توان در این شهر انجام داد، می‌توان به اسکی، اسنوبرد، تماشای نهنگ، موج‌سواری و فعالیت‌های دیگر تفریحی اشاره کرد.

یکی دیگر از دلایلی که ونکوور را به بهترین مکان برای مهاجرت به کانادا تبدیل کرده، رتبه بالای این شهر از نظر آموزش، فرهنگ، محیط‌زیست و بهداشت است. از آنجایی که این شهر، مقصد بسیاری از متقاضیان مهاجرت به کانادا به‌شمار می‌رود، بنابراین از فرهنگ‌های مختلفی تشکیل‌شده است. درواقع ونکوور یکی از چند فرهنگی‌ترین شهرهای کانادا محسوب می‌شود. به همین دلیل، متقاضیان مهاجرت به کانادا تمایل بیشتری برای رفتن به این شهر دارند. 50 درصد مردم شهر ونکوور به زبان‌های مختلفی غیر از زبان انگلیسی صحبت می‌کنند. ضمن اینکه این افراد رابطه دوستانه‌ای با یکدیگر و با مهاجرین جدید نیز دارند.

تورنتو یکی دیگر از بهترین شهرها برای زندگی و مهاجرت به کانادا می‌باشد. این شهر نیز همانند ونکوور از فرهنگ‌های مختلفی تشکیل شده است. بدین ترتیب تورنتو نیز زندگی را برای مهاجران که از کشورهای مختلف جهان به آن می‌آیند را، آسان‌تر کرده است. تقریباً 50 درصد از افراد ساکن در شهر تورنتو بومی‌های این شهر نیستند و در خارج از کانادا متولد شده‌اند. حدود 230 ملیت، جمعیت تورنتو را شکل می‌دهند. بنابراین ازنظر قومیتی، این شهر به یکی از متنوع‌ترین شهرها برای مهاجرت به کانادا تبدیل شده است. بخشی از فرهنگ این شهر را فعالیت‌های فرهنگی، جشنواره‌ها، رویدادهای ورزشی و موزه‌ها شکل داده‌اند.

یکی دیگر از شهرهای کانادا که نزد متقاضیان مهاجرت به کانادا محبوب است، کلگری نام دارد. این شهر با داشتن پایین‌ترین نرخ جرم، مالیات بسیار کم فروش و سیستم حمل‌ونقل فوق‌العاده، شهری ایده‌آل برای علاقمندان به مهاجرت به کانادا است. این شهر نیز همانند دیگر شهرهای پرجمعیت کانادا، از تنوع فرهنگی و نژادی بسیار زیادی برخوردار می‌باشد. بنابراین جای تعجب نیست که سالانه خیل عظیمی از متقاضیان مهاجرت به کانادا به این شهر سرازیر می‌شوند. افراد می‌توانند در طول سال از فعالیت‌های مختلفی که در مکان‌های هنری، سینماها، رستوران‌ها، جشنواره‌ها، رویدادهای ادبی و جشن‌های فرهنگی وجود دارد، استفاده کنند.

متقاضیان مهاجرت به کانادا می‌توانند مونترال را به‌عنوان بهترین شهر برای زندگی، تحصیل و کار انتخاب کنند. در این شهر تعادل بسیار فوق‌العاده‌ای بین هزینه‌ها و زندگی وجود دارد و نرخ بیکاری بسیار پایین برآورد شده است. مونترال تنها یک ایراد دارد و آن هم شرایط آب‌وهوای آن است. این شهر زمستان‌های بسیار طولانی، برفی و سرد دارد. در نتیجه ممکن است برای افرادی که از سرمای زیاد لذت نمی‌برند، مناسب نباشد. مونترال به‌عنوان مرکز ایالت فرانسوی زبان کبک، از دو زبانه‌ترین شهرهای کانادا برای متقاضیان مهاجرت به کانادا به شمار می‌رود. افراد می‌توانند در این شهر به دو زبان انگلیسی و فرانسوی با دیگران ارتباط برقرار کنند. با زندگی در شهر مونترال کانادا، افراد می توانند حس زندگی در دو کشور فرانسه و کانادا را تجربه کنند. این شهر مکان‌های زیادی برای فعالیت‌های مختلف دارد. مطمئنا متقاضیان مهاجرت به کانادا در این شهر هیچ‌وقت در اوقات فراغت خود بیکار نخواهند ماند.

 اتا‌وا شاید به جنب‌وجوشی مونترال، به زیبایی ونکوور و به چندفرهنگی تورنتو نباشد. اما همچنان به‌عنوان یک پایتخت خوب، همه چیزهایی را که مهاجران به آنها نیاز دارند را ارائه می‌دهد‌. به این ترتیب این شهر به یکی دیگر از مقاصد محبوب برای افرادی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند، تبدیل شده است. از مزایای زندگی در شهر اتاوا می‌توان به فرصت‌های شغلی زیاد، نرخ بزهکاری پایین، زندگی فرهنگی قابل‌توجه، قیمت مناسب خانه و فضای سبز فراوان برای دوچرخه‌سواری و پیک‌نیک اشاره کرد.

 

بهترین دانشگاه‌های کانادا برای تحصیل

برطبق آخرین رده‌بندی سازمان (QS) جهانی، 26 دانشگاه از دانشگاه‌های کانادا در لیست بهترین دانشگاه‌های جهان قرار دارند. سه دانشگاه یعنی دانشگاه تورنتو، بریتیش کلمبیا و مک گیل نیز در لیست 50 دانشگاه برتر جهان هستند. به‌طور کلی، همه دانشگاه‌های کانادا حداقل‌های لازم از نظر استانداردهای آموزشی را دارند. بنابراین متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل، می‌توانند برای هر دانشگاه کانادا که شرایط آن را دارند، درخواست بدهند. رنکینگ جهانی دانشگاه‌ها براساس فاکتورهای خاصی انجام می‌شود. ممکن است آن فاکتورها با اولویت‌های متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل، ارتباط مستقیم نداشته باشد‌. بنابراین متقاضیان پس از رنکینگ، باید به بررسی فاکتورهایی بپردازند که می‌خواهند دانشگاه موردنظر آنها داشته باشد. در ادامه ده مورد از بهترین دانشگاه‌های کانادا برای تحصیل از نظر رنکینگ جهانی (QS) در سال 2021 معرفی شده‌اند:

 

در رتبه دوم بهترین دانشگاه‌های کانادا از نظر رنکینگ جهانی، دانشگاه بزرگ تورنتو قرار دارد. این دانشگاه در شهر بزرگ تورنتو واقع شده است و همواره در لیست 30 دانشگاه برتر جهان قرار دارد. دانشگاه تورنتو به تنهایی توانسته تا 16 بیلیون دلار به اقتصاد کانادا سودرسانی کند. این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه‌های کانادا برای تحصیل برای علاقمندان به مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل است.

در رتبه دوم بهترین دانشگاه‌های کانادا از نظر رنکینگ جهانی، دانشگاه بزرگ تورنتو قرار دارد. این دانشگاه در شهر بزرگ تورنتو واقع شده است و همواره در لیست 30 دانشگاه برتر جهان قرار دارد. دانشگاه تورنتو به تنهایی توانسته تا 16 بیلیون دلار به اقتصاد کانادا سودرسانی کند. این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه‌های کانادا برای تحصیل برای علاقمندان به مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل است.

دانشگاه بریتیش کلمبیا یکی از گزینه‌های متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل است. این دانشگاه در رتبه سوم بهترین دانشگاه‌های کانادا برای تحصیل قرار دارد. بیشتر 65 هزار دانشجو در این دانشگاه عظیم در دو پردیس ونکوور و کلونا تحصیل می‌کنند. دانشگاه بریتیش کلمبیا  همواره در لیست 50 دانشگاه برتر جهان قرار دارد.

چهارمین دانشگاه برتر برای مهاجرت به کانادا دانشگاه آلبرتا نام دارد که در شهر نفتی ادمونتون واقع شده است.  بیشترین تعداد استخدام در استان آلبرتا متعلق به همین دانشگاه می‌باشد که نه‌تنها به‌عنوان بهترین دانشگاه، بلکه به‌عنوان بزرگترین شرکت کانادا نیز شناخته می‌شود. دانشگاه آلبرتا در لیست 90 دانشگاه برتر جهان برطبق رده‌بندی (QS) قرار دارد.

در رتبه پنجم بهترین دانشگاه‌های کانادا برای تحصیل، دانشگاه مونترال قرار دارد. این دانشگاه، آرزوی بیشتر علاقمندان به مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل است. دانشگاه مونترال در نزدیکی دانشگاه مک گیل واقع شده و یکی دیگر از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های فرانسوی زبان کانادا می‌باشد. دانشگاه مونترال از نظر رنکینگ جهانی در بین 100 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته است.

 

منظور از اقامت دائم کانادا چیست؟

هنگامی که اجازه مهاجرت متقاضی به کانادا برای اقامت دائم صادر شد، بیشتر حقوق و تعهدات مشابه شهروندان کانادایی را دارد. همانطور که از نام آن پیداست، تا زمانی که در هر دوره 5 ساله 2 سال اقامت در کشور کانادا داشته باشد، می‌تواند اقامت دائم کانادا را به طور نامحدود نگه دارد و پس از 3 سال اقامت کانادا، امکان ارائه درخواست تابعیت کشور کانادا را دارد. کانادا تابعیت دوگانه را به رسمیت می‌شناسد، بنابراین متقاضی می‌تواند پاسپورت فعلی و اولیه خود را حفظ کند.