کانادا یک کشور چندفرهنگی است و به فرهنگ‌های سراسر جهان احترام می‌گذارد. مهاجران تقریباً 20٪ از کل جمعیت کانادا را تشکیل می‌دهند و در مناطق شهری مانند تورنتو، مونترال یا ونکوور اقامت دارند. در سال‌های اخیر، کانادا پذیرای بیش از یک میلیون مهاجر جدید بوده است. راه‌های زیادی برای مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا وجود دارد. کشور پهناور کانادا با جامعه پذیرا و چند فرهنگی، جمعیت کم، سیستم درمان استثنایی و اقتصاد قوی خود توانسته است محیطی مناسب را برای مهاجران رقم بزند. مهاجرت به کانادا فرد را به جامعه‌ای پیشرفته، امیدوارکننده و فراگیر وارد می‌کند که راه را برای پیشرفت هر چه بیشتر او هموار می‌سازد. روند مهاجرت به کشور کانادا با هلدینگ رسام، موسسه مهاجرتی با تجربه و خوش‌نام در زمینه مهاجرت به اروپا، کانادا و آمریکا بسیار آسان‌تر خواهد بود.

مهاجرت به کانادا

انواع روش های مهاجرت به کانادا

برای اینکه افراد بتوانند با موفقیت برای مهاجرت به کانادا اقدام نمایند، باید مراحلی را طی کنند. اگر آن‌ها از روش‌های مهاجرت به کانادا اطلاعات کافی داشته‌باشند، می‌توانند شانس موفقیت خود را افزایش دهند و از تأخیر در پذیرش‌ها جلوگیری نمایند.

صفر تا صد مهاجرت به کانادا

فرصت‌های متنوع و فضای دلپذیر کانادا، آن را به مقصدی بسیار مورد توجه تبدیل کرده‌اند. مهاجرت به کشور کانادا می‌تواند یک سفر هیجان‌انگیز باشد. اما روند نقل‌مکان به یک کشور جدید، در ابتدا می‌تواند دلهره‌آور هم به نظر برسد. این روند با تحقیقات اولیه در مورد سیستم مهاجرت کانادا و جمع‌آوری مدارک لازم تا یافتن شغل و مکانی برای زندگی در کانادا به‌سرعت تسریع می‌یابد.

برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم؟

فرآیند مهاجرت به کانادا را باید با انجام تحقیقات کامل و جمع‌آوری اطلاعات مرتبط آغاز کنید. یک گام اولیه عالی، کاوش در وب‌سایت رسام است که جزییات جامع و به‌روزی را در مورد برنامه‌های مختلف مهاجرتی موجود ارائه می‌دهد.

گام مهم بعدی، ارزیابی واجد شرایط بودن برای انواع برنامه‌ها با در نظر گرفتن عواملی مانند تحصیلات، تجربه کاری، مهارت زبان و سن است. علاوه بر این، مشاوره با موسسه مهاجرتی رسام می‌تواند در مسیریابی رویه‌های پیچیده مهاجرت و تضمین یک انتقال روان و موفق به کانادا بسیار مفید باشد.

کانادا راه‌های مختلفی برای مهاجرت ارائه می‌دهد. یکی از رایج‌ترین راه‌های مهاجرت به کانادا از طریق سیستم اکسپرس اینتری است. این سیستم، داوطلبان را بر اساس عواملی مانند سن، تحصیلات، تجربه کاری و مهارت زبان ارزیابی می‌کند. افراد می‌توانند در برنامه‌های نامزد استانی (PNP) هم شرکت کنند که به استان‌ها و مناطق اجازه می‌دهد از مهاجران دارای مهارت‌ها و صلاحیت‌های مورد نیاز در منطقه خود، حمایت کنند. گزینه دیگر، حمایت مالی توسط خانواده است که در آن، شهروندان و ساکنان دائمی کانادا می‌توانند از اعضای خانواده خود برای مهاجرت حمایت مالی کنند. ویزاهای کار و تحصیل هم برای افرادی مناسب هستند که می‌خواهند به طور موقت در کانادا کار یا تحصیل کنند؛ در حالی که به آن‌ها فرصتی می‌دهد تا بعدا برای اقامت دائم درخواست دهند.

شرایط جدید مهاجرت به کانادا برای ایرانیان

دولت کانادا از اول مارس 2023، اقدامات جدیدی را به اجرا گذاشته است تا تمدید ویزای موقت و جابه‌جایی بین آن‌ها را برای ایرانیان ساکن در کانادا آسان‌تر کند. بنابراین کسانی که در حال حاضر با اقامت موقت تحصیلی، کاری یا بازدیدکننده در کانادا هستند، می‌توانند درخواست تمدید ویزا را بدون نیاز به خروج از کشور انجام دهند.

همچنین مجوز کار آزاد هم معرفی شده است که به یک کارفرما یا مکان وابسته نیست. بنابراین یک تبعه ایرانی با مجوز کار آزاد معتبر می‌تواند برای چندین کارفرما در مکان‌های مختلف کانادا کار کند. البته برخی از مجوزهای کار آزاد دارای الزامات یا محدودیت‌های اضافی هستند که باید توسط اتباع ایرانی رعایت شوند؛ اما نیازی به ارزیابی تاثیر بازار کار (LMIA) ندارند.

مهاجرت تحصیلی به کانادا

در سال‌های اخیر، اخذ ویزای تحصیلی کانادا و مهاجرت تحصیلی به این کشور به دلیل شهرت این کشور در ارائه آموزش باکیفیت، سیاست‌های استقبال از مهاجران و فرصت‌های متنوع، محبوبیت فزاینده‌ای پیدا کرده است. دانشجویان از تمام نقاط جهان به دانشگاه‌ها، کالج‌ها و موسسات تحقیقاتی معروف کانادا جذب می‌شوند.

همچنین معرفی مجوزهای کار و مسیرهای اقامت دائم برای دانشجویان بین‌المللی نیز بر محبوبیت کانادا افزوده است. چرا که دانشجویان در حین تحصیل خود می‌توانند از فرصت‌های شغلی متعدد نیز بهره‌مند شوند.

افراد می‌توانند جهت تحصیل در یک برنامه آموزشی به یک موسسه آموزشی کانادایی درخواست دهند. پس از دریافت نامه پذیرش، افراد می‌توانند به‌طور قانونی به‌عنوان دانشجو در کانادا بمانند. دانشجویان بین‌المللی که تحصیلات خود را در کانادا تکمیل می‌نمایند، فرصت‌های زیادی برای تمدید اقامت خود، اخذ مجوز کار و در نهایت دستیابی به اقامت دائم دارند.

کانادا با ارائه ویزای دانش آموزی به دانش‌آموزان سراسر دنیا امکان می‌دهد در این کشور تحصیل کنند. دانش‌آموز برای دریافت این ویزا باید نامه پذیرش در دوره‌های ابتدایی، راهنمایی یا دبیرستان از مدارس دولتی یا خصوصی کانادا داشته باشد. همچنین زیر ۱۸ سال باشد و به همراه پدر و مادر یا سرپرست قانونی خود اقدام کند. اثبات توانایی مالی برای پرداخت شهریه و هزینه زندگی در کانادا، نداشتن بیماری و اثبات ترک کشور پس از پایان تحصیل نیز از دیگر الزامات اخذ ویزای دانش‌آموزی محسوب می‌شوند.

تحصیل لیسانس در کانادا تجربه آموزشی منحصربه‌فردی را به دانشجویان ارائه می‌دهد. کانادا با دانشگاه‌های در سطح جهانی و جمعیت دانشجویی متنوع، محیطی دلپذیر و فراگیر را برای دانشجویان بین‌المللی فراهم می‌کند.

دانشجویان مقطع لیسانس با مهاجرت به کانادا می‌توانند مدارک مختلفی مانند لیسانس هنر، لیسانس علوم یا لیسانس مهندسی را کسب کنند. کسب مدرک لیسانس در کانادا ممکن است به سه تا چهار سال تحصیل تمام‌وقت نیاز داشته باشد.

یک دانشجوی بین‌المللی مقطع لیسانس در کانادا باید به طور متوسط سالانه 36 هزار دلار کانادا بپردازد. ازجمله گران‌ترین مدارک کارشناسی می‌توان به دامپزشکی، دندانپزشکی و پزشکی (تا 68000 دلار کانادا) اشاره کرد.

تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا به دلیل برتری آکادمیک، طیف متنوع رشته‌ها و چشم‌اندازهای شغلی جذاب، بسیار مورد توجه است. دانشگاه‌های کانادا فرصت‌های زیادی را برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد ارائه می‌دهند.

اکثر دوره‌های کارشناسی ارشد در کانادا برای هر ترم شهریه دریافت می‌کنند؛ اما برخی از دانشگاه‌ها هم ساختار شهریه سالانه دارند. شهریه‌ها در هرسال تحصیلی برای رشته‌های کارشناسی ارشد می‌تواند بین 1000 تا 65 هزار دلار کانادا متفاوت باشد.

تحصیل دکترا در کانادا فرصتی استثنایی برای فعالیت‌های علمی و تحقیقاتی است. کسب مدرک دکترا در کانادا به دانشجویان این امکان را می‌دهد که با اساتید و محققان برتر در رشته‌های مختلف کار کنند. در کانادا، برنامه‌های دکترا برای تقویت رشد فکری و تفکر انتقادی طراحی شده‌اند. این برنامه‌ها بر تحقیقات مستقل تاکید دارند و به دانشجویان اجازه می‌دهند در حوزه خاص مورد علاقه خود تحقیق کنند.

اکثر دانشگاه‌های کانادا از دانشجویان بین‌المللی می‌خواهند هزینه‌های دکترا را به صورت سالیانه یا در هر ترم پرداخت کنند. متوسط پرداخت سالانه برای برنامه‌های دکترا 4000 تا 8000 دلار کانادا در سال است. البته دانشگاه‌های کانادا اغلب بسته‌های مالی سخاوتمندانه‌ای را در قالب بورسیه و کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان دکترا ارائه می‌کنند.

بهترین دانشگاه‌های کانادا برای تحصیل

یکی از دلایل افراد برای مهاجرت به کانادا دانشگاه‌های آن است. دانشگاه‌های کانادا همیشه به دلیل تدریس خوب و تحقیقات عالی، شهرت زیادی به دست آورده‌اند و در بین مؤسسات بین‌المللی در سراسر جهان رتبه بالایی دارند.

متقاضیان ادامه تحصیل می‌توانند از طریق ویزای تحصیلی برای شرکت در برنامه‌های معتبر این دانشگاه‌ها، اقدام نمایند. همه کالج‌ها، دانشگاه‌ها و دانشکده‌های کانادا دارای رتبه‌های برتر هستند و شهرت جهانی گسترده‌ای دارند.

موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام در جدول زیر 10 مورد از بهترین دانشگاه‌های کانادا بر اساس رتبه‌بندی بین‌المللی را معرفی کرده است:

نام دانشگاهرتبه‌بندی آموزش (2022)رتبه‌بندی دانشگاه‌های
برتر (2022)
رتبه‌بندی اخبار و گزارش
جهانی ایالات‌متحده (2021)
دانشگاه تورنتو 182617
دانشگاه بریتیش کلمبیا 374631
دانشگاه مک گیل 442751
دانشگاه مک مستر 80140133
دانشگاه مونترال 88111140
دانشگاه آلبرتا 125126138
دانشگاه اتاوا 162230192
دانشگاه سایمون
فریزر
201298306
دانشگاه واترلو 201149210
دانشگاه وسترن -کانادا201170287

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری، گزینه‌ای جذاب برای افرادی است که به دنبال فرصت‌های جدید و ساختن آینده‌ای روشن‌تر هستند. دولت کانادا برنامه‌های مهاجرت با سرمایه‌گذاری مختلفی را ارائه می‌دهد که متناسب با کسانی است که تمکن مالی خوبی دارند.

کانادا فرصت‌های فوق‌العاده‌ای را برای خارجی‌هایی که می‌خواهند در کانادا تجارت کنند، ارائه می‌دهد. هنگامی که افراد به دنبال سرمایه گذاری در کانادا هستند، باید با داشتن نوآوری، ایجاد شغل برای کانادایی‌ها و توانایی برای رقابت در سطح بین‌المللی، الزامات خاصی را برای موفقیت درخواست خود برآورده نمایند.

هدف از برنامه مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری، تشویق سرمایه‌گذاران و ایجاد اشتغال در کانادا از طریق مهاجرت افرادی است که توانایی سرمایه‌گذاری در کانادا را دارند.

مهاجران با سرمایه‌گذاری در یک کسب‌وکار یا هرگونه سرمایه‌گذاری مورد تایید دولت، می‌توانند راه خود را به سمت اخذ اقامت دائم هموار کنند. این مسیر نه‌تنها زندگی در جامعه‌ای صلح‌آمیز و پیشرفته را برای مهاجران فراهم می‌کند، بلکه آنها امکان دسترسی به آموزش، درمان و فرصت‌های شغلی در سطح جهانی را نیز خواهند داشت.

ویزای استارت آپ کانادا فرصتی برای راه‌اندازی کسب‌وکار نوآورانه توسط کارآفرینان مشتاق است. هدف این برنامه جذب افراد مبتکر و بااستعداد از سراسر جهان است تا با ایجاد استارت آپ‌های نوآورانه به رشد اقتصادی کانادا کمک کنند.

برنامه ویزای استارتاپ کانادا یک گزینه کلی مهاجرت تجاری یا ویزای سرمایه‌گذار است که با راه‌اندازی کسب‌وکار به شما امکان مهاجرت به کشور کانادا را می‌دهد. شما و کسب‌وکارتان باید مجموعه‌ای از الزامات را برآورده نمایید تا بتوانید در برنامه خود موفق باشید. به‌طور کلی، شرط مهاجرت از طریق استارت آپ، ایجاد یک کسب‌وکار نوآورانه است که هم برای کانادایی‌ها شغل ایجاد نماید و هم بتواند در سطح بین‌المللی رقابت کند.

کارآفرینان خارجی برای به دست آوردن ویزای استارت آپ کانادا باید یک کسب‌وکار نوآورانه و مورد تایید یک سازمان تعیین‌شده داشته باشند که عبارتند از:

 • انکوباتورها (Incubator) یا مراکز رشد: بدون نیاز به حداقل سرمایه‌گذاری
 • سرمایه‌گذاری فرشته: جذب 75 هزار دلار کانادا از یک گروه سرمایه‌گذاری فرشته
 • صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر: جذب 200 هزار دلار کانادا از یک صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر

مهاجرت از طریق ثبت شرکت، برای کسانی است که کسب‌وکاری را در کانادا ایجاد یا خریداری می‌کنند که البته سهم قابل‌توجهی در اقتصاد یا زندگی فرهنگی یا هنری کانادا خواهد داشت.

ثبت شرکت در کانادا یک فرآیند نسبتا ساده است که به افراد و مشاغل اجازه می‌دهد حضور خود را در بازار کانادا تثبیت کنند. اولین گام در ثبت شرکت، انتخاب ساختار کسب‌وکار مناسب مانند یک شرکت انفرادی مشارکتی یا شرکت سهامی عام است.

مرحله بعدی، تکمیل مدارک لازم و ارائه آن به مقامات دولتی مربوطه خواهد بود. در کانادا، این کار معمولا در سطح استان انجام می‌شود و هر استان، مجموعه‌ای از الزامات و فرآیندهای خاص خود را دارد. فرآیندی که درنهایت می‌تواند به مهاجرت به کانادا ختم شود.

هزینه ثبت شرکت در کانادا با توجه به حوزه قضایی بین 200 تا 1000 دلار کانادا است. هزینه‌های اضافی می‌توانند شامل تنظیم سوابق شرکت، انتصاب مدیران، تهیه اسنادی مانند اساسنامه، ثبت‌نام در آژانس مالیات کانادا و ارائه سرمایه اولیه باشند.

ثبت شعبه شرکت در کانادا مزایای متعددی را برای کسب‌وکارهای بین‌المللی به همراه دارد. یکی از مزایای کلیدی، در توانایی ایجاد حضور فیزیکی در بازار کانادا و درنتیجه دستیابی به یک پایگاه مصرف‌کننده متنوع و مرفه نهفته است.

ثبت شعبه شرکت در کانادا به کسب‌وکارها این امکان را می‌دهد که از چارچوب قانونی و نظارتی قوی این کشور نیز بهره ببرند و یک محیط تجاری امن و قابل پیش‌بینی داشته باشند.

برای ثبت شعبه شرکت در کانادا باید به دستورالعمل‌های تعیین‌شده توسط دولت کانادا مانند انتخاب یک نام منحصربه‌فرد برای شعبه پایبند بود. علاوه بر این، مشاغل ملزم به تعیین یک نماینده ثبت‌شده یا یک وکیل هستند که نماینده شعبه برای رسیدگی به اسناد رسمی از طرف آن باشد.

سایر اقدامات ضروری شامل دریافت شماره کسب‌وکار، شناسه آژانس درآمد کانادا و ثبت‌نام در مالیات بر کالا و خدمات (GST) یا مالیات بر فروش هماهنگ (HST) با توجه به ماهیت کسب‌وکار است.

در حال حاضر نمی‌توان تنها با خرید ملک مسکونی، تجاری یا صنعتی به کانادا مهاجرت کرد. با این حال، داشتن دارایی در کانادا بازتابی از دلبستگی و رابطه مستحکم شما به این کشور است. همچنین اگر یک خانه در کانادا داشته باشید، می‌تواند مدرک محل اقامت شما را در تمام مسیرهای مهاجرت به کشور کانادا تضمین کند.

مهاجران با سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات کانادا تعهد خود را برای ایجاد ریشه در این کشور نشان می‌دهند. این امر می‌تواند شانس آن‌ها را برای به دست آوردن وضعیت مهاجرت طولانی‌مدت افزایش دهد. به هر حال، خرید ملک در کانادا می‌تواند مزایای زیادی داشته باشد و مکانی را برای زندگی افراد و خانواده‌هایشان در صورت مهاجرت فراهم خواهد کرد.

مهاجرت کاری به کانادا

افراد برای یافتن شغل قانونی، به مجوز کار نیاز دارند. حدود 10٪ از کل نیروی کار کانادا را نیروی کار موقت خارجی تشکیل می‌دهند. به‌منظور حمایت از اقتصاد کانادا، دولت و مقامات کانادا اخذ ویزای کار کانادا توسط افراد از سایر کشورها و مهاجرت نیروی کار خارجی به این کشور را به رسمیت می‌شناسند.

برنامه مهاجرتی کانادا از طریق اکسپرس اینتری به نیروی کار ماهر اجازه می‌دهد تا به‌طور فعال انتخاب، ارزیابی و استخدام شوند. افرادی که ماهر هستند، یا تحت برنامه‌های مهاجرت اقتصادی فدرال همچون برنامه نیروی کار ماهر فدرال (FSWP)، برنامه تجارت ماهر فدرال (FSTP)، کلاس تجربه کانادایی (CEC) دارای شرایط لازم هستند، می‌توانند از این برنامه مهاجرتی استفاده نمایند. اکسپرس اینتری کانادا یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های مهاجرت به کانادا می باشد.

متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق جاب آفر و دریافت ویزای کار، باید ابتدا پیشنهاد کار کانادایی دریافت نمایند. ویزای کار شامل تضمین یک پیشنهاد شغلی کانادایی است. بنابراین کارفرمای کانادایی از طریق Service Canada، درخواست LMIA می‌دهد و پس از تائید LMIA متقاضی می‌تواند درخواست مجوز کار دهد.

آتلانتیک کانادا برنامه مخصوص به خود را برای مهاجرت به کشور کانادا ارائه می‌دهد.

این برنامه مهاجرتی به نام (AIP) بسیار سریع می‌باشد و به کارفرمایان اجازه می‌دهد استعدادهای خارجی را جذب نمایند. کارفرمایان باید یک کاندید مناسب پیدا کنند و به آن‌ها شغل پیشنهاد دهند.

این روش نیاز به ارزیابی تأثیر بازار کار ندارد. برنامه آتلانتیک با مهارت بالا (AHSP)، برنامه مهارت متوسط آتلانتیک (AISP) برای نیروی کار ماهر و برنامه تحصیلات تکمیلی بین‌المللی آتلانتیک (AIGP) مخصوص فارغ‌التحصیلان بین‌المللی می‌باشد.

برنامه مهاجرتی PNP به‌عنوان یک راه محبوب برای مهاجرت به  کشور کانادا در نظر گرفته می‌شود. استان‌های کانادا مانند آلبرتا، انتاریو، بریتیش کلمبیا و سایر استان‌های کانادا برنامه‌های مهاجرتی خود را توسعه داده‌اند که منجر به ایجاد روندی سریع برای مهاجرت به این کشور شده است.

در برنامه مهاجرت PNP لازم می‌باشد افراد پس از ورود به کانادا، در استان‌های مربوطه اقامت کنند. علاوه بر این، اکثر افراد برای واجد شرایط شدن برای این برنامه به پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای کانادایی نیاز دارند.

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل فرزند

مهاجرت به کشور کانادا از طریق تحصیل فرزند یک انتخاب موثر و مفید برای خانواده‌هایی است که به دنبال آینده‌ای بهتر هستند. کانادا با آموزش در سطح جهانی خود می‌تواند فرصت‌های تحصیلی عالی را برای کودکان شما رقم بزند. کودکان در معرض یک محیط چند فرهنگی قرار می‌گیرند که حس پذیرش و تنوع را از سنین پایین در آن‌ها پرورش می‌دهد.

والدین نیز با ثبت‌نام فرزندان در مدارس کانادا می‌توانند شانس خود را برای دریافت اقامت دائم افزایش دهند. فرزند شما باید حداقل 15 سال (پایه 9) و حداکثر 18 سال (پایه 12) سن داشته باشد. هزینه سالانه مدارس خصوصی کانادا از 17 هزار تا 27 هزار دلار کانادا در سال متغیر است.

مهاجرت به کانادا از طریق حمایت خانواده (Family Sponsorship)

اتحاد خانواده، سنگ بنای سیاست مهاجرت به کانادا است. افراد در کانادا می‌توانند از بستگان خود حمایت مالی نمایند تا به‌طور دائم به کانادا بیایند. برای اینکه افراد واجد شرایط حمایت مالی از بستگان خود باشند، باید شهروند کانادا یا مقیم دائم باشند. آن‌ها می‌توانند اسپانسر همسر و فرزندان زیر 22 سال خود شوند.

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

برای مهاجرت به کشور کانادا از طریق ازدواج، مهم است که ازدواج به رسمیت شناخته شود. به‌طور کلی برای به رسمیت شناختن ازدواج یک زوج، گواهی ازدواج دریافت می‌گردد که سندی بر رابطه آنها است. از 25 اکتبر 2012، مقررات جدیدی در موردحمایت از همسر برای اقامت دائم وضع‌شده است تا از تقلب احتمالی در سیستم مهاجرت کانادا جلوگیری شود. هر همسری که برای زندگی در کانادا و دریافت اقامت دائم حمایت می‌گردد، باید حداقل تا دو سال بعد، با همسر خود رابطه قانونی داشته باشد.اگر کمتر باشد، در خطر حذف خواهد بود.

مهاجرت به کانادا از طریق فرزندآوری

حق زایمان در کانادا برای متقاضیان مهاجرت به کشور کانادا توسط دولت با تضمین شهروندی کانادا برای نوزاد تازه متولدشده وجود دارد. هر فردی که در کانادا متولد گردد به‌طور خودکار به‌عنوان شهروند کانادایی تعیین می‌شود.

این حق برای همه نوزادان بدون توجه به وضعیت شهروندی والدین، رعایت می‌گردد. شرایط لازم برای زایمان در کانادا توسط افراد غیرشهروند زیاد نیست، مهم‌ترین مورد دریافت ویزای اقامت موقت است که به افراد امکان دسترسی به کانادا را می‌دهد. هنگام درخواست برای اقامت موقت، آن‌ها باید نشان دهند که باردار هستند و می‌خواهند در کانادا زایمان کنند.

مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی

مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی این فرصت را برای افراد فراهم می‌کند که از آزار و اذیت یا خطر در کشورهای خود محافظت شوند. تعهد کانادا به حقوق بشر و سیستم جامع پناهندگی این کشور تضمین می‌کند که افراد واجد شرایط پناهندگی بتوانند زندگی خود را در محیط دلپذیر این کشور بازسازی کنند.

افراد از طریق فرآیند پناهندگی می‌توانند به حمایت‌های پزشکی، اجتماعی و قانونی دسترسی داشته باشند. کانادا با گشودن درهای خود به روی پناهجویان، تعهد خود را به ارائه یک پناهگاه امن برای افراد قربانی خشونت و آزار و اذیت نشان می‌دهد.

معرفی کشور کانادا

یکی از منحصر به فردترین خصوصیات کانادا این است که برخی از قوی‌ترین سطوح حمایت عمومی از مهاجرت در جهان را دارا می‌باشد. از اوایل دهه 1990، حمایت عمومی از مهاجرت به کانادا به‌طور پیوسته افزایش‌یافته است.

امروزه، حدود 80 درصد از کانادایی‌ها موافق هستند که مهاجرت برای اقتصاد کشورشان مفید است.

حمایت عمومی قوی، به دولت کانادا اجازه می‌دهد تا ورود بیش از چهار صدهزار مهاجر جدید در سال را هدف قرار دهد. کشور کانادا در سه طبقه اقتصادی، خانوادگی و بشردوستانه پذیرای مهاجران است.

کانادا جمعیت سالخورده و نرخ زاد و ولد پایینی دارد. به همین دلیل، اکثر مهاجرانی که این کشور از آن‌ها استقبال می‌کند، نیروهای کار ماهر می‌باشند.

همچنین امکان مهاجرت به کانادا برای اعضای خانواده افرادی که شهروند کانادا یا مقیم دائم هستند، نیز فراهم می‌باشد. زیرا خانواده‌های قوی، بستر جامعه و اقتصاد کانادا هستند.

مناطق و استان‌های کشور کانادا

کانادا از 5 منطقه، 10 استان و سه قلمرو تشکیل‌شده است. هر منطقه فرهنگ، طبیعت و جاذبه‌های منحصربه‌فردی برای مهاجرت دارد. پایتخت کانادا اتاوا می‌باشد که در انتاریو واقع‌شده است.

اما هر منطقه و استان، پایتخت خود را دارد. افراد باید قبل از مهاجرت به کانادا استان موردنظر خود را برای زندگی انتخاب نمایند و اطلاعات کافی در مورد آن به دست آورند. آن‌ها باید در مورد هر یک از استان‌ها شناخت کافی داشته باشند تا ببینند کدام‌یک برای آن‌ها و سبک زندگی‌شان مناسب‌تر است. در ادامه لیستی از مناطق کانادا و ایالت‌های هر یک آمده است:

1. اطلس با آتلانتیک (Atlantic Provinces)

 • نیوفاندلند و لابرادور
 • جزیره پرنس ادوارد
 • نوا اسکوشیا
 • نیوبرانزویک

2. کانادا مرکزی (Central Canada)

 • کبک
 • انتاریو

3. استان‌های فلات (Prairie Provinces)

 • مانیتوبا
 • ساسکاچوان
 • آلبرتا

4. شمال (North)

 • نوناووت
 • سرزمین‌های شمال غربی
 • قلمرو یوکان
 • ساحل غربی (West Coast)
 • بریتیش کلمبیا

مزایای مهاجرت به کانادا و زندگی در این کشور

با مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دائم این کشور درها به روی طیف گسترده‌ای از مزایا برای افراد باز خواهد شد. در ادامه، موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام 10 مزیت برتر مهاجرت به کانادا را بررسی کرده است:

1. حق زندگی و کار در کانادا

کانادا یکی از مقاصد برتر برای دستیابی به سطح مطلوبی از شرایط فرهنگی، اقتصادی، کاری و به طور کلی کیفیت زندگی است. با مهاجرت به کانادا، افراد می‌توانند به هر منطقه یا استانی در کانادا نقل مکان نمایند.

2. تمدید ویزا بعد از 5 سال

به طور معمول اغلب کارت‌های اقامت دائم کانادا، اعتبار 5 ساله دارند. علاوه بر این، هیچ محدودیتی برای اینکه افراد چند بار وضعیت ویزای خود را تمدید نمایند، وجود ندارد.

3. همراه آوردن خانواده

با مهاجرت به کانادا افراد می‌توانند اعضای خانواده خود را همراه‌شان بیاورند. آن‌ها همچنین می‌توانند در صورت دریافت اقامت دائم در کانادا زندگی، تحصیل و کار کنند.

4. آموزش رایگان برای کودکان

برای همه کودکان تا سن 18 سال تحصیل رایگان از طرف دولت کانادا فراهم می‌شود. کودکان در کانادا در سه سطح ابتدایی، متوسطه و عالی آموزش می‌بینند.

5. مراقبت‌های بهداشتی همگانی

با مهاجرت به کانادا افراد از طرف دولت و مقامات کانادا، مراقبت‌های بهداشتی دریافت می‌نمایند. در کانادا برای دارندگان ویزای کانادا، مراقبت‌های پزشکی رایگان می‌باشد.

6. منافع اجتماعی

مهاجران در کانادا از مزایای تأمین اجتماعی زیادی برخوردار می‌شوند. برخی از این مزایای اجتماعی عبارتند از پرداخت‌های بازنشستگی، مزایای از کارافتادگی و مزایای بازماندگان برای نیروی کار متوفی است.

7. دریافت شهروندی کانادا

افراد پس از پنج سال زندگی در کانادا، امکان این را خواهند داشت که اقامت دائم دریافت نمایند. اگر از این پنج سال به مدت سه سال متوالی در این کشور زندگی کرده باشند، واجدشرایط دریافت شهروندی کانادا می‌شوند.

8. آزادی سفر

افراد می‌توانند با دریافت اقامت دائم، به داخل یا خارج از کانادا سفر نمایند.

9. راه‌اندازی کسب‌وکار

افراد پس از مهاجرت به کانادا می‌توانند به‌طور قانونی شرکت خود را راه‌اندازی نمایند. تحت مزایای دریافت اقامت دائم کانادا، آن‌ها می‌توانند بدون داشتن شهروندی کانادا، در یک زمینه سرمایه‌گذاری نمایند یا یک تجارت جدید را با مالکیت انحصاری یا شراکت راه‌اندازی کنند.

10. محیط امن و ایمن

کانادا به‌عنوان صلح‌آمیزترین کشور جهان معرفی‌شده است و یک مقصد امن و مطمئن برای مهاجرت می‌باشد. مهاجرانی که اقامت دائم کانادا را دارند، توسط دولت کانادا محافظت می‌شوند.

بررسی هزینه های مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کشور کانادا یک تلاش چندوجهی است که هم شامل هزینه‌های مالی و هم سرمایه‌گذاری‌های غیر پولی می‌شود. از منظر مالی، این فرآیند شامل هزینه‌های مختلفی مانند درخواست ویزا، ارائه مدارک بیومتریک، مشاوره با وکلای مهاجرت و هزینه‌های آزمون زبان است.

مهاجران بالقوه باید توان مالی خود را با ارائه شواهدی مبنی بر بودجه کافی برای اسکان، پوشش هزینه‌های درمان و زندگی اثبات کنند. با این حال، جدا از این هزینه‌های مستقیم، افراد باید از سرمایه‌گذاری‌های نامشهود مانند صرف وقت و انرژی برای هدایت موفقیت‌آمیز فرآیند مهاجرت هم آگاه باشند.

اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) حداقل نیازهای مالی زیر را برای مهاجرت به کانادا مشخص کرده است.

 • فرد مجرد – 13 هزار و 310 دلار کانادا
 • یک خانواده دو نفره – 16 هزار و 570 دلار کانادا
 • یک خانواده سه نفره – 20 هزار و 371 دلار کانادا
 • یک خانواده چهار نفره – 24 هزار و 733 دلار کانادا
 • یک خانواده پنج نفره – 28 هزار و 52 دلار کانادا
 • یک خانواده شش نفره – 31 هزار و 638 دلار کانادا
 • یک خانواده هفت نفره – 35 هزار و 224 دلار کانادا
 • 3586 دلار کانادا برای هر عضو اضافی

حداقل سرمایه برای مهاجرت به کانادا

حداقل سرمایه برای مهاجرت به کانادا به برنامه مهاجرتی انتخاب شده توسط فرد بستگی دارد. به عنوان مثال، اگر فردی قصد مهاجرت از طریق برنامه نیروهای ماهر فدرال را دارد، باید شرایط مالی تعیین شده توسط دولت کانادا را برآورده کند.

در حال حاضر، حداقل مبلغ مورد نیاز برای یک متقاضی مجرد 13 هزار و 310 دلار کانادا است. در حالی که یک خانواده چهار نفره 24 هزار و 733 دلار کانادا نیاز دارد. البته ذکر این نکته ضروری است که این مبلغ قابل تغییر خواهد بود. زیرا هزینه‌های اضافی مانند امور دولتی، هزینه حمل‌ونقل و وجوه شخصی مورد نیاز را در نظر نگرفته است.

ارزانترین راه مهاجرت به کانادا

ارزانترین راه برای مهاجرت به کانادا از طریق برنامه اکسپرس اینتری است که یک سیستم کارآمد و جامع برای مهاجرت نیروهای ماهر به این کشور است. با ایجاد پروفایل آنلاین و ارسال درخواست، متقاضیان بر اساس مهارت‌ها، تحصیلات، تجربه کاری، توانایی‌های زبانی و سایر عوامل ارزیابی می‌شوند.

افراد از طریق اکسپرس اینتری می‌توانند واجد شرایط یکی از برنامه‌های مهاجرت اقتصادی مانند برنامه نیروی ماهر فدرال یا کلاس تجربه کانادایی باشند که مسیری برای اقامت دائم ارائه می‌دهد. برنامه اکسپرس اینتری در مقایسه با سایر گزینه‌های مهاجرت، به حداقل هزینه نیاز دارد. بنابراین یک انتخاب مقرون به صرفه برای کسانی است که به دنبال مهاجرت ارزان‌تر به کانادا هستند.

جمع‌بندی

مهاجرت به کانادا مزایا و فرصت‌های متعددی را به افراد برای کیفیت زندگی بهتر ارائه می‌دهد. کانادا با جامعه متنوع و فراگیر، اقتصاد قوی، سیستم مراقبت‌های بهداشتی عالی و استاندارد بالای آموزش به عنوان مقصدی جذاب برای شروعی تازه محسوب می‌شود. علاوه بر این، زیبایی طبیعی، ایمنی و تعهد این کشور به حقوق بشر، بر جذابیت آن می‌افزایند.

کانادا کشوری توسعه‌یافته است که دارای مزایای زیادی برای مهاجران می‌باشد. به همین دلیل است که بسیاری از افراد از جوامع مختلف در سراسر جهان به دنبال مهاجرت به کشور  کانادا هستند. روش‌های متعددی برای مهاجرت به کانادا ازجمله تحصیل، کار، سرمایه‌گذاری، فرزندآوری و ازدواج وجود دارد. متقاضیان با بررسی این روش‌ می‌توانند روش مناسب خود را برگزینند و برای آن اقدام کنند. موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام می‌تواند شما را در انتخاب روش مناسب یاری نماید. برای ارتباط با ما می توانید پیج اینتستاگرام هلدینگ رسام را دنبال کرده و یا از طریق شماره تلفن های موجود در سایت با ما تماس بگیرید.

5/5 - (5 امتیاز)