ویزای niw آمریکا و روش های دریافت آن

تنوع ویزاهای مبتنی بر اشتغال آمریکا بسیار زیاد است. یکی از پرطرفدارترین ویزاهای مبتنی بر اشتغال که نیازی به گواهی کار ندارد، ویزای niw آمریکا است. این ویزا زیر مجموعه ویزای eb2 قرار دارد و به همین دلیل برخی از قوانین eb2 این طرح برای niw اعمال می‌شود. پس اطلاع از شرایط و مدارک لازم برای اخذ ویزای niw مهم است. اما شرایط دریافت ویزای niw آمریکا چیست؟ چه افرادی می‌توانند این ویزا را دریافت کنند؟

برای اطلاع از شرایط و مدارک لازم برای اخذ ویزای niw(eb2) آمریکا این مطلب از وبسایت هلدینگ رسام را مطالعه کنید. هلدینگ رسام یکی از بزرگ‌ترین مجموعه‌های مهاجرتی است که به دلیل حجم بالای پرونده‌های خود دفاتر نمایندگی مختلفی در شهرهای بزرگی همچون تهران، مشهد، تورنتو، ونکوور و ارواین آمریکا دارد. اگر قصد مهاجرت به آمریکا دارید، کافی است با مشاورین ما ارتباط برقرار کنید.

فهرست مطالب

ویزای niw آمریکا یا ویزای نخبگان چیست؟

ویزای niw آمریکا جزء ویزاهای مبتنی بر اشتغال و در دسته EB2 قرار دارد. ویزای EB-2 از پرطرفدارترین ویزاهای مهاجرت به آمریکا محسوب می‌شود. ویزاهای EB در دسته‌بندی ویزاهای مبتنی بر اشتغال قرار دارد که شامل 5 دسته زیر است:

ویزای niw آمریکا را با نام EB-2 NIW نیز می‌شناسند. عبارت NIW مخفف عبارت national interest waiver است که به معنی چشم پوشی از منافع ملی است. پس می‌توان گفت این ویزا را ویزای مبتنی بر اشتغال اولویت دوم با چشم پوشی از منافع ملی خواند.

لازم به ذکر است که برای درخواست و کسب ویزای niw آمریکا نیازی به پیدا کردن کارفرمایی حمایت کننده نیست. متقاضیان می‌توانند مستقیم به سازمان خدمات مهاجرت و شهروندی ایالات متحده آمریکا درخواست دهند. البته مشروط بر اینکه ثابت کنند که تخصص آن‌ها به نفع منافع ملی آمریکا است.

می‌توان گفت که به دلیل منفعت داشتن تخصص یا تجربه کاری متقاضی، اداره مهاجرت از پیشنهاد شغلی و الزامات گواهی کار چشم پوشی می‌کند. دقیقا به همین دلیل به این طرح، ویزای EB-2 niw یا چشم پوشی از منافع ملی می‌گویند. در همین راستا درخواست متقاضی خیلی سریع‌تر بررسی و پردازش می‌شود.

مزایای ویزای niw آمریکا چیست؟

دریافت هر کدام از انواع ویزاهای مهاجرت به آمریکا مزایای بی‌شماری دارد. اما در مورد مزایای ویزای چشم پوشی از منافع ملی می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

دارندگان این ویزای مهاجرتی، به راحتی می‌توانند گرین کارت آمریکا را به دست بیاورند.

نرخ تایید بالا برای دریافت این ویزا

افزایش میزان پذیرش از طرف اداره مهاجرت (از سال 2018 ظرفیت از 8000 به حدود 40000 نفر در سال افزایش یافته)

عدم نیاز به گواهی کار و پیدا کردن کارفرمایی که از متقاضی حمایت کند.

به دلیل عدم نیاز به گواهی کار، متقاضی مجاز است بدون نگرانی در مورد از دست دادن گرین کارت خود، برای تغییر شغل درخواست دهد. زیرا برای دریافت ویزای آمریکا با طرح niw به گواهی کار و حمایت کارفرما نیاز نداشته است.

امکان همراه همسر و فرزندان زیر 21 سال

مهم‌ترین مزیت ویزای niw آمریکا، زندگی و کار در کشوری است که منابع مختلفی را در اختیار شهروندان خود قرار می‌دهد.

شرایط لازم برای اخذ ویزای niw آمریکا؛ الزامات قانونی EB2

از آنجایی که ویزای معافیت از منافع ملی زیر مجموعه EB-2 است، پس از نظر قانونی متقاضی باید شرایط لازم برای این ویزا را داشته باشد. سپس در کنار این شرایط، متقاضی باید شواهد و مدارکی را مبتنی بر داشتن مهارت، دانش یا تخصص مورد نیاز آمریکا ارائه دهد.

 در ابتدا شرایط لازم برای اخذ ویزای NIW آمریکا را معرفی خواهیم کرد و سپس الزامات قانونی لازم EB2 را معرفی می‌کنیم. الزامات قانونی EB-2 NIW به طور خاص برای دسته NIW عبارتند از:

 • ارائه سوابق تحصیلی رسمی که نشان دهد متقاضی مدرک معتبری در ایالات متحده یا معادل خارجی آن دارد.
 • داشتن حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد
 • شواهد و مدارکی که نشان دهنده حداقل 5 سال سابقه کاری در زمینه تخصصی است.
 • متقاضی شرایط و توانایی لازم برای شروع برنامه پیشنهادی خود را دارد.

همچنین بیان علت درخواست برای دریافت این ویزا برای اداره مهاجرت اهمیت بالایی دارد.

شرایطی که شانس کسب ویزای niw (eb2) آمریکا را افزایش می‌دهد

متقاضیان برای کسب موفقیت آمیز ویزای NIW آمریکا باید موارد زیر را نشان دهند:

 • برنامه و تلاش پیشنهادی که شایستگی قابل توجه و اهمیت ملی داشته باشد.
 • متقاضی تخصص و توانایی خوبی برای اجرای طرح پیشنهادی خود دارد.
 • فعالیت کاری متقاضی، صرف نظر از شغل او، به نفع منافع ملی است.

در حالت کلی متقاضی باید نشان دهد که حضور او به دلیل تخصص حرفه‌ای که دارد، برای اقتصاد، فرهنگ یا سیاست آمریکا مفید است. نوع فعالیت حرفه‌ای متقاضی متفاوت است و می‌تواند در زمینه‌های آموزش، بهداشت، فرهنگ، فناوری، علم، کارآفرینی و تجارت باشد.

همچنین باید اشاره کنیم که منظور از تلاش پیشنهادی این است که برنامه کاری متقاضی برای شرکت یا مجموعه‌ای که در آن قرار است فعالیت کند مفید باشد. نیازی نیست که برنامه متقاضی بر کل منطقه جغرافیای ایالات متحده تاثیر بگذارد.

الزامات قانونی EB-2 برای اخذ ویزای NIW

از آنجایی که ویزای معافیت از ملی منافع زیر مجموعه‌ای از EB-2 است، از نظر قانونی باید شرایط لازم برای دو زیرمجموعه اول ویزای EB-2 را داشته باشید. سپس باید شواهد بیشتری در مورد اینکه چرا کار متقاضی می تواند در سطح ملی مورد استفاده قرار گیرد ارائه دهد. متقاضی از معیارهای مورد نیاز eb2 باید حداقل 3 مورد از موارد زیر را داشته باشد:

 • مدارک و شواهدی از قدردانی از مشارکت قابل توجه متقاضی در حوزه کاری او
 • عضویت در یک انجمن حرفه‌ای
 • مجوز حرفه‌ای برای انجام شغل
 • شواهدی از دستمزد و حقوق بالا به دلیل تخصص خاص متقاضی
 • سوابق تحصیلی رسمی که تخصص و توانایی متقاضی را از موسسه دانشگاهی نشان می‌دهد.
 • سوابق کاری تمام وقت و حداقل 5 ساله
 • توصیه نامه‌های معتبر

باید اشاره کنیم که هر چقدر متقاضی شواهد و مدارک بیشتری در مورد میزان تخصص کاری خود ارائه دهد، پرونده مهاجرتی خود را قوی‌تر و شانس پذیرش را بیشتر خواهد کرد.

مدارک لازم برای اخذ ویزای niw آمریکا

برای اخذ ویزای niw، علاوه بر مدارک عمومی، متقاضی باید مدارک خاصی را جمع‌آوری و ارائه دهد. سپس همراه با فرم I-140 این مدارک به کنسولگری ارائه شوند. البته باید اشاره کنیم که قوانین خاصی برای تعیین نوع مدارک وجود ندارد. زیرا نوع فعالیت‌های حرفه‌ای و کاری متقاضیان با هم متفاوت است. معمولا افسر اداره USCIS در مورد نوع مدارکی که باید ارائه شود، تصمیم می‌گیرد.

مهم‌ترین مدارکی که متقاضی باید برای تکمیل پرونده خود آماده و تحویل دهد
مدارک تحصیلی
شواهد و مدارکی که نشان دهنده مهارت حرفه‌ای متقاضی است.
سوابق رسمی نشان دهنده موفقیت در زمینه حرفه‌ای
سوابق دانش کاربردی
طرح پیشنهادی که مسیر پیش رو را مشخص می‌کند.
هر گونه سوابقی که نشان دهنده پیشرفت در جهت تحقق هدف متقاضی باشد.
علاقه قابل مشاهده توسط سهامداران، کاربران، مشتریان یا سایر انواع ذینفعان در برابر متقاضی

همانطور که گفته شده تعیین نوع مدارک درخواستی برای اخذ ویزای NIW آمریکا توسط افسران USCIS تعیین خواهد شد. پس احتمال اینکه به این مدارک، نمونه‌های دیگری اضافه شود بسیار زیاد است.

نحوه ثابت کردن عدم نیاز به گواهی PERM برای اخذ ویزای NIW

در کنار شرایط مشخص شده و مدارک تعیین شده توسط افسر اداره مهاجرت و شهروندی آمریکا، یکسری مدارک و شواهد نیاز است؛ که نشان دهد متقاضی برای منافع ملی آمریکا مفید است. با استفاده از این مدارک و شواهد افسر USCIS تایید عدم نیاز به گواهی PERM و مفید بودن شخص برای ایالات متحده را ثبت می‌کند. اما این شواهد و مدارک در چه راستایی باید باشند عبارتند از:

 • متقاضی با توجه به ماهیت مجموعه مهارت‌های خود، به راحتی می‌تواند پیشنهاد شغلی یا گواهی کار عملی دریافت کند.
 • ایالات متحده از مهارت متقاضی سود می‌برد، صرف نظر از تاثیری که کار او بر کارگران ایالات متحده در زمینه مشابه دارد.
 • آیا ایالات متحده به مجموعه مهارت‌های متقاضی نیاز فوری دارد یا خیر؟

برای نشان دادن اینکه چگونه متقاضی ممکن است از این عوامل برای ساختن پرونده مهاجرتی خود استفاده کند مثالی آورده شده است:

 • متقاضی می‌تواند استدالال کند که می‌تواند از کارفرمایی آمریکایی پیشنهاد شغلی دریافت کند و سپس گواهی کار بگیرد.
 • متقاضی ممکن است استدلال کند که کار او آنقدر برای بهبود فعالیت حرفه‌ای او در آمریکا مهم است که اهمیتی ندارد که آیا شهروندان ایالات متحده در حال پیشبرد پروژه‌های مشابه هستند یا خیر.
 • در نهایت، دانشمندان ممکن است ادعا کنند که کار آن‌ها برای نجات جان یا پیشگیری از بیماری ضروری است.

در این حالت افسر اداره مهاجرت دریافت ویزای NIW آمریکا را برای متقاضی بدون نیاز به گواهی کار یا پیشنهاد شغلی تایید خواهد کرد. در ادامه با مدارک عمومی مورد نیاز برای ویزای niw که برای اغلب ویزاها مانند ویزای توریستی آمریکا نیاز است آشنا خواهیم شد.

مدارک عمومی برای اخذ ویزای EB-2 NIW آمریکا

از جمله مدارک عموم اخذ ویزای niw آمریکا شامل موارد زیر است:

 • مدارک شناسایی و پاسپورت با اعتبار 6 ماهه
 • کارت پایان خدمت
 • سوابق بیمه
 • گواهی عدم سوء پیشینه کیفری
 • گواهی تمکن مالی
 • عکس پرسنلی پاسپورتی
 • فرم درخواست ویزا و رسید پرداخت هزینه آن

این مدارک برای ویزای کاری آمریکا، تحصیلی و توریستی و انواع دیگر باید تهیه شوند.

PERM چیست؟

سیستم بازبینی مدیریت الکترونیکی برنامه (PERM)، پروسه‌ای است که در آن وزارت کار ایالات متحده شرایط یک متقاضی کار را بررسی خواهد کرد. این بررسی نشان می‌هد که هیچ نیروی کار آمریکایی حداقل صلاحیت لازم برای داشتن شغل درخواستی متقاضی مهاجر را ندارد. باید اشاره کنیم که در مواردی که نیروی کار آمریکا برای شغل مذکور وجود داشته باشد، حتی در صورت داشتن توانایی و مهارت بیشتر مهاجر، برای متقاضی خارجی گواهی کار صادر نمی‌شود.

مراحل دریافت ویزای niw آمریکا

برای ویزای EB-2 و NIW، باید فرم I-140 پر شود. فرم I-140 درخواستی برای تبدیل اقامت موقت یک کارگر خارجی به اقامت دائم در آمریکا است. از آنجایی که متقاضی ویزای NIW به حمایت کارفرما و گواهی کار نیاز ندارد، پس می‌تواند درخواست ویزای niw و فرم –I-140 را خود تکمیل و ارسال کند. البته در صورت داشتن کارفرما، در صورت تمایل می‌تواند درخواست و تکمیل فرم را به او بسپارد.

پس از ارسال فرم I-140، متقاضی باید منتظر اعلام تاریخ اولویت در بولتن ویزا وزارت امور خارجه باشد. پس از مشخص شدن تاریخ اولویت، زمان مصاحبه حضوری در کنسولگری به صورت تقریبی مشخص خواهد شد.

روند مصاحبه حضوری برای دریافت ویزای niw آمریکا

یکی از مراحل مهم در دریافت اغلب ویزاها، مصاحبه حضوری در کنسولگری آمریکا است. می‌توان گفت که نتیجه مصاحبه حضوری، تعیین کننده تایید یا رد شدن درخواست ویزای متقاضی است.

در مصاحبه ویزای niw افسر اداره USCIS از متقاضی می‌خواهد دست راست خود را برای قول دادن و راستگویی در صحت مدارک و جواب به سوالات بالا ببرد. سپس شروع به پرسیدن سوالاتی در مورد مدارک و قصد مهاجرت به آمریکا از متقاضی می‌پرسد. پس از مصاحبه، در صورت رضایت از پاسخ‌های متقاضی و مدارک ارائه شده، درخواست ویزا را تایید خواهد کرد.

تاریخ اولویت و بولتن ویزا چیست؟

تاریخ اولویت، تاریخی است که فرم I-140 ارسال شده است. این تاریخ جایگاه متقاضی را در لیست دریافت گرین کارت تعیین خواهد کرد. برای دیدن تاریخ اولویت باید بولتن ویزای منتشر شده در وب سایت اداره مهاجرت آمریکا را چک کرد. این بولتن هر ماه توسط وزارت امور خارجه ایالات متحده منتشر می‌شود.

با بررسی بولتن ویزا، متقاضیانی که قصد مهاجرت به آمریکا را دارند، از زمان تقریبی دریافت گرین کارت خود (براساس تاریخ‌های درج شده) مطلع خواهند شد. توجه داشته باشید که تاریخ اولویت متقاضیان با توجه به کشور مبدا آن‌ها متفاوت خواهد بود.

در صورت دریافت تایید ویزای niw آمریکا چه باید کرد؟

در صورت تایید درخواست برای ویزای niw، متقاضی باید روند اداری برای دریافت اقامت دائم و گرین کارت را انجام دهد. همچنین باید برنامه خود را برای شرکت در مصاحبه حضوری تنظیم کند.

مراحل دریافت ویزای niw، درصورت داشتن کارفرما

در صورتی که کارفرمایی تمایل داشته باشد که تحت برنامه مهاجرتی niw نیروی کار خارجی استخدام کند، باید برای نیروی مدنظر خود با استفاده از برنامه PERM گواهی کار دائم دریافت کند. برای دریافت گواهی کار باید شرایط زیر فراهم باشد:

 • کارفرما ثابت کند که برای نیروی کار مدنظر شغلی در دسترس است و متقاضی در آن زمینه متخصص است.
 • شواهد و مدارکی ارائه دهد که شغل پیشنهاد برای سایر نیروی کار آمریکایی در دسترس قرار دارد.
 • نشان دهد که به یک نیروی کار خارجی نیاز دارد.
 • ثابت کند که دستمزدی مشابه با نیروی کار آمریکایی به متقاضی شغل پرداخت خواهد کرد.
 • کارفرما باید یک فراخوان گسترده برای استخدام نیروی کار آمریکایی منتشر کند، تا نشان دهد برای شغل مذکور نیروی کار آمریکایی در دسترس نیست.

در صورت ثابت کردن تمامی این موارد، کارفرما می‌تواند از وزارت کار فرم PERM را دریافت کند.

اگر درخواست ویزای niw رد شود

اگر درخواست NIW رد شد، متقاضی باید با وکیل NIW خود در مورد مراحل بعدی صحبت کند. ممکن است متقاضی با مشورت وکیل خود بتواند درخواستی برای بازگشایی پرونده ارائه دهد. همچنین احتمال دارد که به متقاضی اجازه داده شود که پرونده خود را برای اداره تجدیدنظر اداری برای رسیدگی مجدد ارسال کند. پس از رد شدن EB-2 NIW، متقاضی مجاز است از افسر USCIS بخواهد که پرونده او را برای بار دوم با شواهد جدید بررسی کند.

زمان پردازش EB-2 NIW چقدر است؟

زمان پردازش گرین کارت NIW از طریق USCIS بین 3 تا 9 ماه طول می‌کشد. البته در مواردی که نیاز به ارائه اسناد بیشتر از طرف افسر داده مهاجرت درخواست شود، این مدت طولانی‌تر خواهد شد. اگر مدارک ارسالی و پرونده متقاضی ناقص باشد، امکان رد شد درخواست از طرف افسر وجود دارد.

با پرداخت هزینه اضافی 2500 دلاری امکان کاهش زمان پردازش پرونده وجود دارد. با پرداخت این هزینه مدت پردازش پرونده مهاجرتی به 15 روز کاهش خواهد یافت.

اطلاع از قوانین جدید دریافت ویزای niw

دو قانون جدید برای NIW وجود دارد:

 • Matter of Dhanasar دامنه در دسترس بودن معافیت‌های ملی را گسترش داد. این تغییر در 27 دسامبر 2016 اتفاق افتاد تا ویزاهای niw تایید شده بیشتر دربرگیرنده طرح‌های پیشنهادی سودمند برای آمریکا باشند.
 • تا قبل از تاریخ 19 اکتبر 2020، پرداخت هزینه برای پردازش سریع پرونده‌های مهاجرتی eb-2 niw در دسترس نبود. اما بعد از این تاریخ امکان پرداخت هزینه برای پردازش سریع پرونده وجود دارد. البته این کار کمی هزینه‌بر است، اما برای افرادی که عجله دارند، مناسب است.

بررسی هزینه‌های ویزای niw آمریکا

ویزاهای مبتنی بر اشتغال جزء ویزاهای کم هزینه به شمار می‌روند. زیرا برای دریافت آن‌ها متقاضی نیاز به سرمایه‌گذاری، تجارت یا ثبت شرکت در آمریکا ندارد. تنها باید یک سری هزینه‌های اداری را پرداخت کند. این هزینه‌ها شامل موارد زیر می‌شود: (هزینه ها مربوط به سال 2024 می باشند)

نوع هزینهمبلغ به دلار
درخواست فرم I-140700 دلار
فرم I-485 (دریافت اقامت دائم)1140 دلار
بیومتریک85 دلار
فرم DS-260 برای متقاضیانی که در خارج از آمریکا هستند230 دلار
جمع‌آوری مدارک و ترجمه رسمی5 تا 10 میلیون تومان
هزینه سفر به کشور همسایه برای حضور در مصاحبه کنسولگریبا توجه به کشور مقصد و نوع سفر متفاوت است.

 

دریافت سریع و قطعی ویزای niw آمریکا با رسام

روند دریافت ویزاهای مبتنی بر اشتغال کمی سخت است، زیرا متقاضیان زیادی دارد. علت تقاضای بالا برای دریافت این نوع از ویزاها، مزایای بسیار زیاد آن و همچنین اخذ راحت گرین کارت آمریکا است. یکی از ویزاهای پرطرفدار برای مهاجرت به ایالات متحده، ویزای niw آمریکا است.

با توجه به تقاضای بالا و مدارک خاص برای دریافت ویزای eb-2 niw، رقابت زیادی بین متقاضیان وجود دارد. با ارائه پرونده‌ای کامل و رعایت تمامی شرایط گفته شده، شانس متقاضیان برای دریافت ویزای niw افزایش می‌یابد. اگر قصد دریافت این ویزا را دارید اما از شرایط، قوانین و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای niw اطلاع کافی ندارید، با مشاورین این حوزه مشورت کنید.

یکی از معتبرترین مجموعه‌های مهاجرت در ایران، هلدینگ رسام است. رسام با سال‌ها تجربه در زمینه مهاجرت به آمریکا، کانادا و اروپا، آماده ارائه خدمات به شما عزیزان است. برای ارتباط با مشاورین و وکلای رسام از روش‌های زیر استفاده کنید:

کارشناسان رسام، بهترین راه برای دریافت ویزای niw آمریکا را به راحتی در اختیار شما خواهند داد. با هلدینگ رسام در کوتاه‌ترین زمان ممکن می‌توانید ویزای توریستی آمریکا یا ویزای تحصیلی آمریکا را دریافت کنید.

سوالات متداول در مورد ویزای NIW آمریکا

با توجه به میزان بالای تقاضا برای دریافت ویزای niw (به دلیل مزایای بسیار زیاد و عدم نیاز به گواهی کار) حجم پرونده‌های ارسالی به اداره مهاجرت آمریکا زیاد است. همچنین روند بررسی پرونده هر متقاضی و صحت سنجی آن زمان‌بر است. در حالت کلی زمان پردازش پرونده‌های مهاجرتی niw بین 3 تا 9 ماه است. البته با پرداخت 2500 دلار اضافی می‌تواند زمان بررسی پرونده را به 15 روز کاری کاهش داد.

بله، سطح زبان انگلیسی متقاضی باید در حد مسلط باشد تا بتواند نیاز ارتباط اجتماعی و کاری خود را رفع کند.

بله، متقاضی می‌تواند همسر و فرزندان مجرد زیر 21 سال را با خود به آمریکا ببرد.

ویزای چشم پوشی از منافع ملی (NIW) و استثنای بهره ملی (NIE) دو مفهوم متمایز با اهداف متفاوت هستند. چشم پوشی از منافع ملی (NIW) مقرراتی در مهاجرت مبتنی بر اشتغال است که به اتباع خارجی خاصی اجازه می‌دهد بدون نیاز به پیشنهاد شغلی یا گواهی کار، اقامت دائم دریافت کنند؛ در صورتی که کار آن‌ها در راستای منافع ملی ایالات متحده تلقی شود.

استثناء بهره ملی (NIE) معافیت اختیاری است که توسط دولت ایالات متحده اعطا می‌شود و به افراد خاصی اجازه می‌دهد از محدودیت‌های خاص سفر معاف شوند. در زمان همه‌گیری COVID-19، برخی از اعلامیه‌های ریاست‌جمهوری، ورود به ایالات متحده را برای افرادی که به صورت فیزیکی در کشورهای خاصی در یک بازه زمانی مشخص حضور داشته‌اند، محدود کرده است.

دارندگان ویزای NIE اجازه دارند برای اهداف خاصی که در راستای منافع ملی این کشور تلقی می‌شود، مانند ارائه پشتیبانی حیاتی برای زیرساخت‌های حیاتی، انجام تحقیقات، یا کمک به اقتصاد وارد ایالات متحده شوند.

برداشتن قدم اول

برای شروع روند مهاجرت خود کافی است با مشاورین هلدینگ رسام در مورد شرایط و طرح مهاجرتی که در نظر دارید، مشورت کنید. زیرا اغلب طرح‌ها و برنامه‌های مهاجرتی پیچیدگی‌های خاصی دارند که ممکن است حین تکمیل فرآیند برای متقاضیان سخت باشد. پیشنهاد می کنیم برای شروع فرم رایگان ارزیابی را پر کنید.
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Some of your fields has duplicated datanames, please fix it