اخذ ویزای تحصیلی اتریش

اتریش به دلیل سیستم آموزشی با کیفیت، شهریه های معقول و دانشگاه های عالی، مقصدی محبوب برای دانشجویان بین المللی است. این کشور همچنین فرصت های شغلی خوبی را برای کسانی که مایل به اخذ اقامت و کار در اتریش (پس از اتمام تحصیل خود) هستند، ارائه می دهد. برای تحصیل در اتریش، دانشجویان کشورهای غیر اتحادیه اروپا معمولاً باید ویزای تحصیلی اتریش را دریافت کنند. در این راهنمای جامع از کارشناسان موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام، همه چیزهایی را که در مورد اخذ ویزای تحصیلی اتریش نیاز دارید، از جمله واجد شرایط بودن، روند درخواست، مدارک مورد نیاز و موارد دیگر را پوشش خواهیم داد.

فهرست مطالب

قوانین ۲۰۲۳ ویزای تحصیلی اتریش

قوانین سال 2023 برای اخذ ویزای تحصیلی اتریش شامل تمامی مراحل اخذ ویزای خود حمایتی اتریش است. شرایط پذیرش از دانشگاه، شرایط سنی، میزان تمکن مالی، شرایط همراه و مدارک لازم، همه و همه در قوانین سال 2023 ذکر شده است. قوانین پذیرش دانشگاه‌ها در سال 2023 شامل موارد زیر است:

 • اکثر دانشگاه‌های اتریش به زبان آلمانی تدریس می‌کنند و نیاز است با این زبان آشنا باشید. در صورتی که دانشگاه انگلیسی زبان را انتخاب می‌کنید باید مدرک زبان انگلیسی داشته باشید.
 • دانشجویان غیر اتحادیه اروپا (با مدرک تحصیلی از یک کشور غیر اتحادیه اروپا / EEA) فقط می توانند همان رشته یا چیزی نزدیک به آن را مطالعه کنند. به عنوان مثال، اگر شما لیسانس خود را در علوم انسانی گذرانده اید، نمی توانید برای کارشناسی ارشد در تجارت بروید. اگر در رشته‌های علوم کاربردی قصد ادامه تحصیل دارید، نیاز است مهارت لازم را در آن رشته داشته باشید. چرا که برخی از دانشگاه‌ها آزمون کتبی و یا شفاهی یا یک مصاحبه دارند.

قوانین جدید سال ۲۰۲۳ برای ویزای تحصیلی اتریش

ویزای تحصیلی اتریش بدون مدرک زبان

تحصیل در اتریش بدون داشتن مدرک زبان نیز میسر است. در این صورت دانشجو می‌تواند در دانشگاه‌های خصوصی به زبان انگلیسی مشغول تحصیل شود.چنانچه دانشجو مدرک زبان آلمانی داشته باشد می‌تواند به صورت رایگان در دانشگاه تحصیل کند. برای دانشگاه‌های خصوصی ارائه مدرک آیلتس نیاز است. ویزای تحصیلی اتریش برای رشته‌های پزشکی به این صورت است که دانشجو می‌تواند درخواست ویزای تحصیلی بدون مدرک زبان بدهد اما پس از سپری کردن دوره زبان آلمانی و فرانسه می‌تواند در دانشگاه به تحصیل رشته پزشکی بپردازد.

در اکثر دانشگاه های اتریش زبان اصلی آلمانی بوده و اکثر دروس با این زبان تدریس می شوند، اما اگر تسلط شما به زبان انگلیسی بیشتر از زبان آلمانی باشد، بازهم مشکلی برای تحصیل در دانشگاه های اتریش نخواهید داشت. برای دریافت ویزای تحصیلی اتریش بدون مدرک زبان چند راه وجود دارد که در زیر به آنها می پردازیم:

 1. اخذ ویزا با سوابق تحصیلی عالی و داشتن معدل بالای 18
 2. گذراندن دوره ها و یادگیری زبان همزمان با تحصیل در اتریش
 3. اخذ پذیرش از دانشگاه ها و رشته هایی که به مدرک زبان نیازی ندارند و تنها خوب صحبت کردن زبان برای آنها کافی باشد

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی اتریش

ویزای تحصیلی اتریش به دانشجویان کشورهای غیر اتحادیه اروپا این امکان را می دهد که در مدت زمان مشخصی در اتریش تحصیل کنند. دانشجویانی که قصد دارند در اتریش تحصیل کنند نیاز است برای اخذ ویزا به سفارت این کشور مراجعه کنند. مدت زمان صدور ویزا فرآیندی طولانی و البته سریع دارد و پیشنهاد می‌شود، زمان زیادی را برای آن در نظر بگیرید. در مواقعی که تعداد متقاضیان بیشتر باشد، ممکن تا 6 هفته برای گرفتن وقت از سفارت اتریش صبر کنید و سپس درخواست خود را ارائه نمایید و برای اخذ جواب آن تا 4 هفته دیگر منتظر باشید. لذا در کل مدت زمان صدور ویزا قریب به 2 ماه به طول می‌انجامد.

دیگران می خوانند
ویزای تحصیلی کانادا

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی اتریش

برای درخواست ویزای تحصیلی اتریش به مدارک زیر نیاز دارید:

 • پاسپورت معتبر: پاسپورت شما باید حداقل دو صفحه خالی داشته باشد و در ده سال گذشته صادر شده باشد. همچنین نباید در طول اقامت شما در اتریش منقضی شود.
 • فرم درخواست ویزا تکمیل شده: باید فرم درخواست ویزا را پرینت و پر کنید. مطمئن شوید که با اطلاعات دقیق پر شده و امضا شده است.
 • بیمه مسافرتی: برای ویزای دانشجویی اتریش، به بیمه مسافرتی شینگن نیاز دارید که هر شرایط اضطراری را تا سقف 30000 یورو پوشش می دهد.
 • عکس‌های اخیر: باید عکس‌های بیومتریک اخیر خود را همراه با درخواست خود ارسال کنید. لطفا دستورالعمل های مربوط به عکس ویزای شینگن را دنبال کنید .
 • مدرک اقامت: شما باید مدرکی مبنی بر اقامت خود در اتریش ارائه دهید. این می تواند سندی باشد که اقامت شما در خوابگاه را ثابت می کند یا قرارداد اجاره خانه.
 • برنامه سفر: این شامل تاریخ پرواز، شماره پرواز و تاریخ دقیق حرکت شما می شود.
 • اثبات تمکن مالی : شما باید ثابت کنید که توانایی مالی کافی برای حمایت از خود در طول اقامت و در طول دوره تحصیلی خود دارید.
 • نامه پذیرش دانشگاه: شما باید یک نامه پذیرش از دانشگاه اتریش که برای آن درخواست داده اید ارائه دهید و وضعیت شما به عنوان دانشجو را تایید کند.
 • اثبات پرداخت شهریه: باید یک کپی از رسید/صورت حساب بانکی که پرداخت شهریه دانشگاه را اثبات می کند ارائه دهید.
 • سوابق تحصیلی: اگر قبلا در دانشگاه تحصیل کرده اید (و متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد هستید)، باید یک کپی از آن سوابق را نیز ارائه دهید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی اتریش

تمکن مالی ویزای تحصیلی اتریش

 • یکی دیگر از مواردی که در اخذ ویزای تحصیلی اتریش مورد نیاز است، داشتن تمکن مالی مناسب است. تمکن مالی ویزای تحصیلی صرفا جهت تامین هزینه اقامت و هزینه تحصیل ارائه می‌شود و دانشجویانی که 24 سال سن دارند باید از تمکن مالی خداقل 552.30 یورو در ماه داشته باشند. درصورتی که سن شخص از 24 سال بیشتر باشد، باید هر ماه 1000 یورو در ماه داشته باشد. این مبلغ باید حداکثر برای یکسال محاسبه شده و در حساب بانکی شخص در اتریش موجود باشد.

شرایط لازم برای گرفتن ویزای تحصیلی اتریش

شرایط لازم برای گرفتن ویزای تحصیلی اتریش با توجه به نوع ویزا متفاوت است. ویزای تحصیلی اتریش به دسته‌های زیر تقسیم می‌شود:

 • ویزای تحصیلی کوتاه مدت: این نوع ویزا نوع C محسوب می‌شود و به مدت 3 ماه اعتبار دارد و در صورت نیاز باید آن را تمدید کنید. مهم‌ترین شرایط لازم برای گرفتن این ویزا شامل تمکن مالی به اندازه 3 ماه اقامت، ارائه گواهی عدم سوء پیشینه و اخذ پذیرش است.
 • ویزای تحصیلی کوتاه مدت ۶ ماهه: این نوع ویزا حداکثر ۶ ماه اعتبار دارد و امکان تغییر آن به اقامت دانشجویی وجود دارد.
 • ویزای تحصیلی بلند مدت: این ویزا به مدت 1 سال اعتبار دارد و پس از آن نیاز به تمدید دارد.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی اتریش برای دانش آموزان و دانشجویان متفاوت است و به صورت زیر می‌باشد:

 • شرایط سنی: دانش‌آموزانی که سن 14 سال دارند می‌توانند برای اخذ پذیرش در مدارس دولتی اقدام کنند. تحصیل در این مدارس رایگان است و دانش آموزانی که سن کمتر دارند می‌توانند در مدارس بین المللی تحصیل نمایند. اما افرادی که برای تحصیل در دانشگاه اتریش اقدام می‌کنند برای کارشناسی باید حداکثر 28 سال و برای دکتری باید حداکثر 38 سال داشته باشند.
 • شرایط هزینه: متقاضیان باید تمکن مالی خود را برای پرداخت هزینه‌های تحصیل و اقامت خود اثبات نمایند.
 • شرایط همراه: در صورتی که والدین بخواهند همراه فرزندان زیر 24 سال خود سفر کنند باید از طریق ویزای توریستی اقدام به اخذ ویزا کنند. در این شرایط امکان کار و تحصیلی برایشان وجود ندارد. اما در حالتی که دانشجو(بیش از 18 سال) دارای همسر و فرزند زیر 18 سال داشته باشد می‌تواند ویزای همراه دریافت کنند و اجازه کار و تحصیل دارند.
 • مدت اعتبار: اغلب ویزاهای تخصیلی دانش‌آموزان یکسال اعتبار دارد و پس از آن نیاز به تمدید دارد.

شرایط مورد نیاز برای گرفتن ویزای تحصیلی اتریش

جمع بندی

در این مقاله سعی شد در خصوص اقامت اتریش با ویزای خود حمایتی صحبت کنیم و تمامی قوانین 2023 برای اخذ ویزای تحصیلی اتریش را بررسی نماییم. در صورتی که شما هم متقاضی اخذ ویزای این کشور هستید پیشنهاد می‌کنیم ابتدا شرایط پذیرش و قوانین را به صورت کامل مطالعه کنید و مدارک لازم علی الخصوص پذیرش از دانشگاه و تمکن مالی خود را آماده نمایید و سپس برای درخواست قطعی اقدام کنید. در صورتی که نیاز به مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر دارید می‌توانید همین حالا با از طریق پیج اینستاگرام هلدینگ رسام با کارشناسان این مجموعه در تماس باشید و یا با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Some of your fields has duplicated datanames, please fix it