ویزای ict کانادا

مهاجران برای ثبت شعبه شرکت در کانادا می‌توانند از برنامه انتقال درون شرکتی برای آوردن کارمندان مورد نیاز از طریق ویزای ICT به کانادا استفاده کنند. ویزای ICT کانادا یک سال اعتبار دارد و مجوز کار موقت محسوب می‌شود. در صورتی که شرکت رابطه واجد شرایطی داشته باشد و به تجارت خود ادامه دهد، قابل تمدید یا تبدیل به اقامت دائم است. در این مطلب از موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام به بررسی کامل و جامع ویزای ict کانادا می پردازیم. اگر به دنبال مهاجرت به کانادا از این طریق می باشید، این مطلب را از دست ندهید.

فهرست مطالب

ویزای ICT کانادا برای افراد زیر مناسب می باشد:

✔️ صاحبان مشاغل

✔️ سهامداران شرکت

✔️ کارکنان متخصص

روش ICT کانادا چیست؟

ICT مخفف عبارت Intra company transferees به معنی انتقال درون شرکتی بوده و به فرآیند انتقال داخلی شرکت اشاره دارد. این برنامه یکی از زیر مجموعه های برنامه مهاجرت بین المللی کانادا یا همان روش IMP کانادا می باشد. ویزای ICT کانادا نوعی روش مهاجرت به کانادا است که به کسب و کارهای بین المللی که دارای شعب و یا شرکت های وابسته در خاک کانادا هستند، اجازه می دهد تا کارکنان کلیدی و متخصصان خود را تحت برنامه ICT به کانادا منتقل و به کار مشغول کنند. برنامه ICT کانادا نیازی به مجوز LMIA نداشته و در واقع معاف از این مجوز است. در این برنامه باید ثابت کنید که حضور متخصصان شما در کانادا برای دولت این کشور مفید واقع شده و به سیستم اقتصادی کانادا آسیبی وارد نمی‌کند و تأثیر منفی بر اقتصاد این کشور ندارد.

روش ict کانادا

شرایط لازم برای ویزای ICT کانادا

دولت کانادا راه های مختلفی را برای مهاجران برای دریافت ویزا برای ورود و استخدام نیروی کار خارجی ارائه می کند. از این میان، ویزای درون شرکتی کانادا (ICT) برای مشاغل بین المللی صادر می‌شود و برای افرادی در نظر گرفته شده است که مایل به گسترش فعالیت های فعلی خود در کانادا هستند. شرایط لازم برای درخواست ویزای ICT کانادا، برای متخصصان و شرکت ها متفاوت است که در ادامه به آن می پردازیم:

شرایط ویزای ICT برای کارکنان و متخصصان شرکت ها

فرد درخواست دهنده برای اخذ ویزای ICT لازم است طی 3 سال گذشته حداقل به مدت 1 سال در شرکتی که از طرف آن درخواست ویزا نموده است، فعالیت کرده باشد.

فرد متخصص در شرکت می بایست برای همان سمتی که در کشور اول فعال بوده، برای کار در دفتر کانادا درخواست دهد.

متقاضی ویزای ICT می بایست برای یکی از عنوان های شغلی مدیریت اجرایی (Executive)، مدیریت ارشد (Senior Manager) و یا نیروی متخصص (Specialized Knowledge) درخواست ویزا دهد.

شرایط ویزای ICT برای خود شرکت ها

شرکت می بایست حداقل یک سال قبل از درخواست ویزا فعالیت داشته باشد.

نشانی و آدرس شرکت در کانادا می بایست معلوم و فضای فیزیکی ایمن باشد. 

شرکت می بایست شواهدی ارائه دهد مبنی بر اینکه می تواند هزینه‌های راه اندازی و فعالیت را برعهده و حقوق کارکنان را پرداخت کند.

یک طرح کسب و کار (بیزینس پلن) تهیه کنید که برنامه‌های واقع بینانه کارمند را برای شروع یک کسب و کار جدید و انجام کسب و کار در کانادا مشخص کند.

مزایا ی ویزای ICT کانادا

روند انجام سریع

دسترسی به سیستم درمانی

معاف از LMIA

بدون نیاز به مدرک زبان

سفر به کانادا به همراه خانواده

امکان اخذ مجوز کار برای همسر

آموزش رایگان برای زیر 18 سال

امکان تبدیل به اقامت دائم

بدون نیاز به دعوت نامه کاری

معایب ویزای ICT کانادا

اختصاص به گروه خاص افراد یعنی مدیران و کارکنان متخصص

نیاز به یک طرح کسب و کار (بیزینس پلن) دقیق و شفاف

مدارک لازم برای ویزای ICT کانادا

مدارک لازم برای دریافت ویزای ICT کانادا در جدول زیر ذکر شده است:

اسکن صفحه اول و صفحات مهر شده پاسپورت و ویزا (گذرنامه فعلی و پاسپورت های قدیمی)

ترجمه گواهی ازدواج

ارائه پایان خدمت کارت

ترجمه شناسنامه همسر و فرزندان زیر ۲۲ سال

ترجمه اساسنامه و گواهی تجاری شرکت

ترجمه لیست بیمه پرسنل و داوطلبان از اداره بیمه

ترجمه اسناد ملکی

ترجمه عنوان تحصیلی و کارنامه داوطلب و همسر

ترجمه کلیه مدارک دوره های آموزش عالی فنی و حرفه ای

ارائه گزارش آموزش به WES

رزومه به زبان انگلیسی

تفسیر سوابق بیمه

هزینه ویزای ICT کانادا

حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت در کانادا در حدود 150 هزار دلار کانادا است. اما هزینه دریافت ویزای کار ICT کانادا به شرح زیر است:

  • هزینه بررسی کارفرما 230 دلار کانادا
  • هزینه ثبت ویزای ورک پرمیت 155 دلار کانادا
  • هزینه انگشت نگاری بین 85 تا 170 دلار کانادا
  • هزینه اخذ ورک پرمیت برای همسر حدود 1000 دلار کانادا
  • هزینه اخذ مجوز تحصیل فرزند در حدود 1000 دلار کانادا

نتیجه گیری

ویزای ICT کانادا یک راه عالی برای ایجاد یک تجارت و سرمایه گذاری در کانادا است. با دریافت این ویزا خانواده شما می توانند شما را همراهی کنند و حتی کودکان زیر 18 سال نیز می توانند تحصیل رایگان داشته باشند. در نهایت امکان تبدیل این ویزا به اقامت دائم وجود دارد. حداقل هزینه سرمایه گذاری در کانادا 150000 دلار و حداکثر هزینه برای اخذ ویزای ICT کانادا 500 دلار خواهد بود.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Some of your fields has duplicated datanames, please fix it