اخذ اقامت تمکن مالی یونان

با دریافت اقامت تمکن مالی یونان رویای مهاجرت به اروپا و اخذ اقامت در یک کشور اروپایی آنقدرها هم دور از دسترس نیست! پس اگر از تمکن مالی لازم برخوردارید و دوست دارید به یک کشور خوش آب‌ و هوای اروپایی مهاجرت کنید، خواندن این مقاله به شما کمک می‌کند. در این مقاله با روشی ساده برای اقامت در اروپا آشنا می‌شوید که پیچیدگی‌های سایر روش‌های مهاجرتی را ندارد.

اخذ اقامت تمکن مالی یونان مسیری سریع و آسان نسبت به سایر نقاط اروپا دارد. در این مقاله از موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام به سوالات شما پیرامون این روش پاسخ می‌دهیم.

فهرست مطالب

ویزای خودحمایتی یونان مناسب برای افراد زیر می باشد:

✔️ دارندگان املاک و مستغلات

✔️ دارندگان حقوق بازنشستگی

✔️ دارندگان سود سپرده بانکی

✔️ دارندگان سود سهام بورس

مهاجرت به یونان از طریق تمکن مالی

دریافت ویزای خود حمایتی Financial Independent Person (FIP) یا تمکن مالی یکی از متداول‌ترین راه‌ها برای اقامت در اروپاست. این روش در سال‌های اخیر توجه مهاجران زیادی را به خود جلب کرده است. ازطرفی شرایط نسبتا آسان و هزینه‌های مناسبی که یونان برای جذب مهاجر از این طریق در نظر گرفته است، باعث جذابیت بیشتر این کشور برای دریافت اقامت نزد مهاجران شده است.

اگر شرایط مالی شما به‌گونه‌ای است که می‌توانید بدون نیاز به کارکردن به‌مدت 2 سال از طریق منابع مالی دیگر خود در ایران، هزینه‌های زندگی در یونان را بپردازید، این روش مناسب شماست! این برنامه یکی از برنامه‌های جذاب برای مهاجران خارج از اتخادیه اروپاست. درواقع شما به‌سادگی و با اثبات وجود یکی از منابع مالی مورد تائید موفق به مهاجرت به یونان از طریق این برنامه می‌شوید.

با دریافت اقامت یونان می‌توانید به سایر نقاط حوزه شینگن هم بدون ویزا سفر کنید. پس اگر املاک و مستغلاتی در ایران دارید که با دریافت اجاره آن می‌توانید زندگی خود را در کشوری مثل یونان بگذرانید، ویزای خود حمایتی مختص شماست! البته سود حساب سپرده بانکی، سود سهام بورس یا یک شرکت و حقوق بازنشستگی هم می‌توانند منابع مالی شما برای اقامت تمکن مالی یونان باشند.

فقط کافی است مدارک لازم برای اثبات وجود این منابع مالی را تکمیل کرده و به سفارت ارائه دهید. اگر درآمد ماهانه شما از این منابع برای زندگی در یونان کفایت کند، شما شرط اصلی برای اقامت از این طریق را خواهید داشت. در این روش نیازی به سرمایه‌گذاری مالی با خرید ملک در یونان یا ثبت شرکت ندارید و مراحل دریافت این ویزا بسیار ساده‌تر از سایر روش‌هاست.

از آن‌جا که این ویزا مخصوص سرمایه‌داران و افراد مستقل از نظر مالی است با این ویزا اجازه کار در یونان نخواهید داشت.

مهاجرت به یونان از طریق تمکن مالی

اقامت یونان از طریق تمکن مالی

روش تمکن مالی روشی آسان برای دریافت اقامت خانوادگی در یونان است که بدون مراحل اداری پیچیده و طولانی معمولا در کمتر از 3 الی 4 ماه نتیجه می‌دهد. اقامت تمکن مالی یونان برای افرادی که می‌توانند بدون کارکردن از پس مخارج زندگی خود و خانواده‌شان در یونان بربیایند مناسب است. وجود یکی از منابع مالی زیر برای اثبات تمکن مالی و داشتن شرایط ویزای خودحمایتی ضروری است:

 • املاک و مستغلات
 • حقوق و مستمری بازنشستگی
 • سود سپرده بانکی
 • سود سهام شرکت یا بورس

دارندگان یکی از منابع فوق اگر با دریافتی ماهانه از این منابع بتوانند مخارج زندگی خود وافراد خانواده‌شان در یونان را پرداخت کنند، واجد شرایط دریافت این ویزا خواهند بود.

همچنین اقامت تمکن مالی اسپانیا و سایر کشورهای اتحادیه اروپا هم از همین روش انجام می‌شود و نیاز به همین منابع مالی دارد. اما یونان شرایط نسبتا ساده‌تری برای اعطای این ویزا درنظر گرفته است.

اخذ اقامت یونان از طریق تمکن مالی

مزایای اقامت تمکن مالی یونان

شاید برایتان سوال باشد که مزیت ویزای خودحمایتی نسبت به سایر روش‌ها یا اقدام از طریق سایر کشورها چیست؟ می‌توان گفت مراحل ساده اداری و سرعت رسیدگی به پرونده از اصلی‌ترین مزایای این ویزا است. اقامت یونان از طریق ویزای خودحمایتی در کم‌ترین زمان ممکن انجام می‌شود و سایر مزایای این روش عبارتند از:

امکان اقدام برای متقاضیان در سنین مختلف

اقامت اولیه بیشتر نسبت به سایر کشورهای اروپایی و تمدید ثانویه با 3 سال اعتبار

اجازه سفر به سایر کشورهای اروپایی و حوزه شینگن بدون نیاز به ویزا

دریافت ویزا و اقامت آسان‌تر در کشورهای انگلیس، آمریکا و کانادا و…

عدم الزام به سرمایه‌گذاری و خرید ملک در یونان و هزینه‌های اضافه

معافیت مالیاتی

بهره‌مندی از حقوق شهروندی و خدمات اجتماعی مثل بیمه و مراقبت‌های درمانی

امکان دریافت اقامت تمکن مالی یونان برای همسر و فرزندان

تحصیل رایگان فرزندان و امکان ادامه تحصیل و اشتغال در سایر کشورهای اروپایی

زندگی در کشوری امن با فرهنگ و اقتصاد غنی در دوران بازنشستگی

حفظ تابعیت اول همزمان با تابعیت یونان

عدم نیاز به مدرک زبان

داشتن اجازه فعالیت‌های تجاری

داشتن پاسپورت معتبر با رتبه 4 جهانی

عدم الزام به حضور دائم در یونان و اجاره ملک در این کشور

اجازه افتتاح حساب بانکی در یونان و استفاده از کردیت کارت

مزایای اخذ اقامت تمکن مالی یونان

مدارک لازم برای اقامت تمکن مالی یونان

با ارائه فرم درخواست به‌همراه مدارک زیر به سفارت یونان شما می‌توانید ویزای بلندمدت D دریافت کرده و به یونان سفر کنید. با این ویزا شما مجاز به 2 سال اقامت در یونان هستید. این اقامت موقت پس از پایان اعتبار به‌صورت 3 ساله تمدید می‌شود. پس از 5 سال اقامت در یونان می‌توانید برای دریافت اقامت دائم اقدام کرده و 2 سال پس از آن هم سیتیزن یونان شده و پاسپورت معتبر این کشور را دریافت کنید.

مدارک اثبات تمکن مالی برای زندگی بدون نیاز به شغل در یونان (به‌همراه ترجمه رسمی) شامل:

 • اسناد و مدارک سرمایه‌ها (املاک، سهام، سپرده بانکی) یا حکم بازنشستگی
 • مدارک بانکی مربوط به دریافت اجاره یا سود ماهانه از سرمایه‌ها یا فیش حقوقی بازنشستگی

مدارک هویتی فرد و خانواده شامل:

 • کارت شناسایی و شناسنامه
 • پاسپورت با حداقل 30 ماه اعتبار
 • سند ازدواج

سایر مدارک:

 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • بیمه‌نامه مسافرتی 90 روزه
 • فیش پرداختی 60 یورویی برای بررسی پرونده
 • فرم درخواست تکمیل شده
 • بلیط هواپیما و مدارک رزرو هتل و…

مدارک لازم برای اخذ اقامت تمکن مالی یونان

شرایط لازم برای اقامت یونان از طریق تمکن مالی

شرط اصلی دریافت ویزای خودحمایتی یونان داشتن درآمد ماهانه از منابع مالی ذکر شده و عدم نیاز به اشتغال برای گذران زندگی در یونان است. این درآمد باید از طریق مدارک معتبر اثبات شوند. حداقل درآمد ماهانه موردنیاز برای زندگی در یونان و دریافت اقامت تمکن مالی یونان باتوجه به هزینه‌ها و قوانین این کشور به شرح زیر است:

 • برای خود فرد 2000 یورو
 • برای همسر 20% (400 یورو)
 • برای هر فرزند زیر 18 سال 15% (300 یورو)

علاوه‌بر این متقاضی باید یک حساب سپرده در یونان افتتاح کند و مبلغی معادل هزینه‌های 2 سال آینده خود را در آن به‌عنوان تضمین واریز کند. این مبلغ برای متقاضی و همراهان به شرح زیر است:

 • برای خود شما 48000 یورو
 • برای همسر شما 9600 یورو
 • برای هر فرزندتان 7200 یورو

شرایط و ارقام فوق با هزینه‌ها و قوانین کشور یونان برای اقامت تمکن مالی ذکر شده است. باتوجه به هزینه متفاوت زندگی در کشورهای دیگر، قوانین و شرایط دریافت اقامت تمکن مالی فرانسه و سایر کشورهای اروپایی نسبتا سخت‌گیرانه‎تر است.

پاسپورت دومینیکا

اخذ اقامت تمکن مالی یونان توسط هلدینگ مهاجرتی رسام

در این مقاله شرایط و مزایای ویزای خودحمایتی یونان را بررسی کردیم. ارائه درخواست برای این ویزا در زمان مناسب باتوجه به محدودیت ظرفیت پذیرش اهمیت زیادی دارد. به‌همین دلیل وجود یک مشاور باتجربه و آگاه در کنار شما می‌تواند مسیر پر از پیچ‌وخم مهاجرت را برای‌تان هموار کرده و شانس شما را برای دریافت نتیجه مثبت بالا ببرد.

جهت حصول اطمینان از انجام درست مراحل و اقدام در زمان درست برای دریافت اقامت تمکن مالی یونان بهتر است با مشاورین مهاجرتی هلدینگ رسام تماس بگیرید. بررسی و ارزیابی شرایط شما با قوانین روز مهاجرتی در کسب نتیجه بهتر شما را یاری می‌کند. برای ارتباط با ما می توانید از طریق پیج اینستاگرام هلدینگ رسام اقدام کرده و یا از طریق شماره های زیر با دفتر مرکزی ما تماس حاصل نمایید:

88566803 – 021

88566804 – 021

88566805 – 021

88566806 – 021

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Some of your fields has duplicated datanames, please fix it