خرید ملک در کانادا و اخذ اقامت این کشور

یکی از راه‌های محبوب سرمایه‌گذاری در کانادا که در بین مهاجران و افراد خارج از کانادا هم بسیار محبوب است، خرید ملک در کانادا است. از آن‌جا که صاحبان ملک در کانادا می‌توانند از معافیت مالیات بر سرمایه بهره‌مند شوند و ازطرفی هرساله ارزش سرمایه خود را افزایش دهند، افراد زیادی برای سرمایه‌گذاری این راه را انتخاب می‌کنند. همچنین این روش برای همه امکان‌پذیر است و نیازی به داشتن شهروندی یا اقامت کانادا ندارد.

پس اگر به‌دنبال بستری برای افزایش ارزش سرمایه خود در خارج از کشور هستید، این مقاله از موسسه مهاجرتی هلدینگ رسام را تا انتها دنبال کنید تا با شرایط، قوانین و هزینه‌های این روش آشنا شوید.

فهرست مطالب

خرید ملک در کانادا و اخذ اقامت

با خرید ملک نمی‌توانید اقامت کانادا را دریافت کنید، اما ممکن است این کار مسیر شما را کمی هموارتر کند. درواقع برای مهاجرت به کانادا این سرمایه‌گذاری یک امتیاز محسوب می‌شود. بنابرین ممکن است شما بتوانید بعد از مهاجرت از طریق برنامه‌های مختلف برای دریافت اقامت اقدام کنید. البته از نظر مالی این روش به‌صرفه نیست چراکه اتباع خارجی غیرمقیم برای خرید ملک در بعضی استان‌ها باید مالیات بیشتری پرداخت کنند.

پس اگر قصد دریافت اقامت کانادا را دارید، بهتر است از طریق روش‌های دیگر سرمایه‌گذاری مثل خرید بیزینس در کانادا اقدام به مهاجرت کنید. پس از آن‌که موفق به دریافت اقامت کانادا شدید، به‌عنوان یک مقیم کانادایی با شرایط بهتر و مالیات کمتر اقدام به خرید ملک کنید. به‌هرحال برای گرفتن این تصمیم لازم است قبل از هرگونه اقدامی نسبت به قوانین و شرایط این روش آگاه باشید.

اخذ اقامت کانادا از طریق خرید ملک

قوانین جدید خرید ملک در کانادا

درحال حاضر با اصلاحات جدیدی که روی قوانین خرید ملک برای افراد غیرکانادایی اعمال شده است، افراد هیچ‌گونه محدودیتی در میزان سرمایه‌گذاری در ملک ندارند. طبق قوانین جدید اتباع خارجی می‌توانند میزان نامحدودی از سرمایه خود را در بازار ملک کانادا سرمایه‌گذاری کرده و زمین، خانه مستقل، آپارتمان و هرگونه ملکی خریداری کنند. مالیات هنگام خرید ملک در بعضی استان‌ها برای افراد خارجی بیشتر از افراد مقیم کانادا است اما مالیات برسرمایه از مالکان دریافت نمی‌شود.

همچنین سایر قوانین برای مالکان خارجی مشابه مالکان کانادایی است. شما مانند گذشته برای خرید ملک نیاز به مهاجرت کاری کانادا و داشتن کار تمام‌وقت ندارید. تنها با داشتن ورک‌پرمیت معتبر تا حداقل 3 ماه آینده همین امروز می‌توانید برای خرید ملک در کانادا اقدام کنید. البته دریافت ورک‌پرمیت درحال حاضر با قوانین جدید از طریق ویزای توریستی به‌راحتی امکان‌پذیر است.

اگر زمان اقامت شما در کانادا کم‌تر از 6 ماه در سال باشد، جز اتباع خارجی محسوب می‌شوید و طبق قوانین مربوط به افراد غیرمقیم می‌توانید برای خرید ملک اقدام کنید. درصورتی‌که مقیم کانادا باشید یعنی بیش از 6 ماه در سال در آن‌جا اقامت داشته باشید، می‌توانید از حساب پس‌انداز خانه اولی افراد مقیم استفاده کنید.

قوانین جدید خرید ملک در کانادا

طبق بودجه جدید تعیین شده افراد مقیم کانادا برای خرید خانه اول خود می‌توانند یک حساب پس‌انداز معاف از مالیات افتتاح کرده و با واریز کردن حدود 40000 دلار از کمک دولت کانادا استفاده کنند. دولت کانادا با کمک سالانه 8000 دلار از این طریق به خانه اولی‌ها کمک می‌کند تا پیش پرداخت اولین خانه خود را طی چندسال پس‌انداز کنند. این قوانین در حال حاضر باعث کاهش قیمت ملک در کانادا شده و طبق پیش‌بینی‌ها تا پایان 2023 این کاهش به 5.9 % می‌رسد.

ویزای خرید ملک در کانادا

همان‌طور که گفتیم خرید ملک یک برنامه مهاجرتی نیست درنتیجه ویزایی با این عنوان در کانادا وجود ندارد. پس برای سرمایه‌گذاری در ملک چگونه باید اقدام کرد؟! دولت کانادا ویزای سرمایه‌گذاری را برای انواع روش‌های دیگر مثل ثبت شرکت و… برای مهاجران درنظر گرفته است. اما برای سرمایه‌گذاری در املاک شما فقط به یک ویزای توریستی احتیاج دارید. درواقع شما با هر ویزای معتبر که به شما اجازه ورود به خاک کانادا را بدهد می‌توانید به این کشور سفر کرده و اقدام به خرید ملک کنید.

ویزای خرید ملک در کانادا

شرایط لازم برای خرید ملک در کانادا

برای خرید یا اجاره ملک در کانادا نیازی به داشتن اقامت یا حق شهروندی نیست. همه افراد اعم از شهروندان کانادایی و غیرکانادایی می‌توانند در کانادا ملک خریداری کنند و محدودیتی برای میزان سرمایه وجود ندارد. فقط لازم است افراد برای ثبت مالکیت قانونی مالیات‌های مربوط به انتقال ملک را پرداخت کنند. همچنین عدم سابقه کیفری و البته توان مالی برای خرید ملک از دیگر شرایط این سرمایه‌گذاری است.

همچنین نیازی نیست حتما ویزای کاری و تحصیلی داشته باشید و خرید ملک شرایط خاصی ندارد. هرچند که این مالکیت یک امتیاز در بعضی برنامه‌های مهاجرتی محسوب می‌شود. مثلا برای مهاجرت با برنامه اکسپرس اینتری از طریق کسب امتیاز در مواردی مثل سن، تحصیلات، مهارت‌های زبانی و سرمایه و انطباق پذیری، داشتن ملک یک عامل وابستگی برای شما محسوب می‌شود.

مزایای خرید ملک در کانادا

باوجود این‌که خرید ملک منجربه دریافت اقامت در کانادا نمی‌شود، این روش سرمایه‌گذاری همچنان موردتوجه سرمایه‌گذاران خارجی بوده است. علت این امر وجود مزایای زیر است:

  • افزایش ارزش سرمایه در بازار پرسود و امن ملک در کانادا و داشتن منبع درآمد خارجی
  • مناسب بودن قیمت ملک در کانادا و شرایط آسان و مقرون‌به‌صرفه برای سرمایه‌گذاری نسبت به سایر کشورها
  • وجود قوانین واضح و مشخص و دسترسی آسان به اطلاعات حقوقی و قانونی مربوط به املاک و مالیات و… برای متقاضیان
  • شرایط ساده و قوانین حمایتی برای سرمایه‌گذاران خارجی و عدم محدودیت خاص
  • معافیت از مالیات برسرمایه
  • امکان استفاده از وام برای خرید ملک

مزایای خرید ملک در کانادا

خرید ملک در کانادا با ویزای توریستی

چنان‌چه گفته شد برای خرید ملک نیازی به ویزای کاری و تحصیلی یا خود اشتغالی کانادا ندارید. شما تنها با داشتن ویزای توریستی می‌توانید در یک سفر به کانادا اقدام به خرید ملک کنید. اما اگر زیاد به کانادا سفر می‌کنید و علاوه‌بر سرمایه‌گذاری قصدتان از خرید ملک استفاده از آن در زمان اقامتتان است، نیاز به ویزای مولتی دارید. چراکه مالکیت ملک در کانادا باعث نمی‌شود بتوانید آسان‌تر ویزا دریافت کنید. پس بهتر است یک ویزای مولتی 5 ساله داشته باشید که اجازه ورود و خروج نامحدود به خاک کانادا را داشته باشید و هربار بتوانید تا 6 ماه آن‌جا بمانید.

دیگران می خوانند: ثبت شرکت در کانادا

بهترین شهرهای کانادا برای خرید ملک

اگر قصد دارید بعد از خرید ملک به کانادا مهاجرت کرده و در ملک خودتان ساکن شوید، بهتر است شهرهای مختلف را از لحاظ شرایط زندگی، هزینه‌ها و فرهنگ مردم با هم مقایسه کنید. اما اگر فقط قصد سرمایه‌گذاری با خرید ملک در کانادا دارید و فعلا برنامه‌ای برای مهاجرت ندارید، شاخص‌های دیگری مثل پتانسیل رشد سرمایه اهمیت پیدا می‌کند.

درکل کانادا یک مقصد محبوب برای مهاجران در سراسر جهان است و از لحاظ طبیعت، اقتصاد امن و پویا، بازار کار و به‌طورکلی کیفیت زندگی شرایط ایده‌آلی دارد. بازار ملک هم در کانادا بازاری پرسود و مطمئن برای سرمایه‌گذاری است. از نظر آب‌وهوایی و امنیت اجتماعی و اقتصادی استان‌های اوکویل و آنتاریو محل مناسبی برای زندگی هستند. اکثر شهرهای کانادا جز مناطق گران و پرهزینه برای زندگی هستند اما هزینه‌های زندگی در مناطق مختلف آن کمی متفاوت است.

برای مثال ویکتوریا، ونکوور و وینیپگ از گران‌ترین شهرهای این کشور و در لیست 30 شهر گران دنیا قرار دارند که البته از امکانات خوبی برای زندگی برخوردارند. با این حال در کل این کشور برای زندگی مقرون‌به‌صرفه است زیرا شاخص‌های درآمد و هزینه‌ها در آن متعادل است و رتبه 85 جهانی را از نظر مقرون‌به‌صرفه بودن کسب کرده است. درکجموع شهرهای تورنتو، ونکوور و مونترال بهترین گزینه‌ها برای خرید ملک و زندگی در کانادا هستند.

دیگران می خوانند: استارتاپ کانادا

هزینه‌های خرید ملک در کانادا

هزینه خرید خانه در کانادا تابع قیمت ملک و هزینه‌های بازرسی و مالیات نقل و انتقال است. برای این‌که خیالتان بابت مشکلات احتمالی حقوقی و قانونی ملک راحت باشد، بهتر است حتما از بازرس‌های دولتی یا ایالتی برای بررسی خانه کمک بگیرید. هزینه بازرسی ملک در کانادا حدود 300 تا 500 دلار کاناداست.

با بررسی قیمت‌های هر منطقه و هزینه‌های جانبی و مالیات و… می‌توانید یک برآورد نسبی از هزینه تمام‌شده داشته باشید. بسته‌به استان و محله انتخابی شما به‌طور میانگین قیمت خانه می‌تواند در بازه 500 هزار تا 2.5 میلیون دلار کانادا متغیر باشد. به‌عنوان مثال قیمت ملک در مونترال مناسب‌تر از سایر شهرهای کانادا است. به‌طورکلی 1% از قیمت خانه را باید به‌عنوان مالیات بر دارایی به دولت کانادا بدهید.

همچنین در کانادا افراد برای خرید ملک می‌توانند به اندازه 65% از قیمت کل ملک را وام دریافت کنند که شما بدون اقامت کانادا هم می‌توانید از آن بهره‌مند شوید. لازم است قبل از اقدام به خرید ملک در کانادا حتما با مشاورین حقوقی در این زمینه مشورت کنید. همچنین سایت‌هایی که در زمینه خرید خانه در کانادا فعالیت می‌کنند، اطلاعات خوبی درمورد هزینه‌ها و شرایط و قوانین خرید ملک در هر شهر و منطقه از کانادا به شما ارائه می‌دهند.

هزینه‌های خرید ملک در کانادا

خرید ملک در کانادا با هلدینگ رسام

در این نوشته به یکی از راه‌های امن و محبوب سرمایه‌گذاری در کانادا یعنی خرید ملک اشاره کردیم. این روش برخلاف سایر روش‌های سرمایه‌گذاری به دریافت اقامت کانادا ختم نمی‌شود. اما به‌دلیل مزایای زیادی که به آن اشاره کردیم همچنان موردتوجه سرمایه‌گذاران است. ازطرفی می‌تواند یک امتیاز مثبت یا حتی انگیزه‌ای برای مهاجرت و زندگی در یک کشور ایده‌آل باشد.

همچنین به بررسی شرایط و هزینه‌های خرید ملک در کانادا پرداختیم که می‌تواند برای تصمیم‌گیری بهتر به شما کمک کند. برای دریافت اطلاعات دقیق‌تر درمورد قوانین و هزینه‌های خرید ملک در مناطق مختلف کانادا و شرایط استفاده از وام و حساب پس‌انداز و… می‌توانید از مشاورین ما کمک بگیرید. وکلا و مشاورین باتجربه مهاجرتی در هلدینگ رسام با بررسی شرایط شما می‌توانند در مسیر یک سرمایه‌گذاری امن همراه شما باشند. برای ارتباط با ما می توانید از طریق شماره های موجود در انتهای سایت اقدام کرده و یا پیج اینستاگرام هلدینگ رسام را دنبال کنید. 

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Some of your fields has duplicated datanames, please fix it