ویزای imp کانادا

روش مهاجرتی International Mobility Program که به اختصار imp خوانده می‌شود، یکی از روش‌های مهاجرت به کانادا است که به کارفرمایان در کانادا اجازه می‌دهد تا بدون نیاز به ارزیابی تاثیر بازار کار (LMIA) کارگران خارجی را با مجوز کار موقت استخدام کنند. این امر چندین مزیت را برای کارفرمایان و کارگران ایجاد می‌کند که مهم‌ترین آن سرعت و روند ساده‌تر استخدام نیرو است. LMIA نیز سندی است که به عنوان ارزیابی تأثیر بازار کار شناخته می‌شود، ممکن است توسط یک کارفرمای کانادایی قبل از استخدام یک کارگر خارجی مورد نیاز باشد. برای درخواست مجوز کار، یک کارفرمای کانادایی باید ابتدا مشخص کند که آیا ارائه سند LMIA مورد نیاز است یا اینکه آیا شغل مورد نظر ازارائه سند LMIA معاف است یا خیر. در غیر این صورت، درخواست مجوز کار رد می شود. در این مقاله از کارشناسان مهاجرتی هلدینگ رسام به شرایط و مدارک لازم برای اخذ ویزای imp کانادا می پردازیم. همراه ما باشید.

فهرست مطالب

✔️ عدم نیاز به مدرک زبان

✔️ عدم نیاز به مدارک دانشگاهی

✔️ بدون محدودیت سن

ویزای imp کانادا چیست؟

روش imp کانادا به معنی برنامه جابه‌جایی بین‌المللی بوده که به منظور آن دولت کانادا تعهد میدهد که به افراد سایر کشورها در صورتی که بتوانند اثبات کنند با حضور آنها در کانادا منفعتی به این کشور خواهد رسید(اقتصادی، فرهنگی و…)، ویزای کار صادر می کند. از این رو کارفرمایان کانادایی اجازه خواهند داشت که طبق این برنامه به استخدام نیروهای کار خارجی پرداخته و ویزای موقت برای آنها صادر شود.

اگر شما هم جزء دسته افرادی هستید که مایلند از طریق ثبت شرکت در کانادا به این کشور مهاجرت کنند، می‌توانید با اخذ ویزای imp برنامه مهاجرتی خود به کانادا را فراهم کنید. این روش سریع‌ترین و ساده‌ترین روش برای مهاجرت به کانادا است و نیازی به LMIA ندارد. پروسه اخذ ویزای imp بسیار کوتاه مدت است و افراد با رنج مختلف سنی می‌توانند برای آن اقدام نمایند.

برنامه های مهاجرتی imp کانادا

ویزای کار کانادا که به عنوان imp خوانده می‌شود، مجوزهای کار را بر اساس وضعیت بازار کار کانادا در موارد خاص اعطا می‌کند و به شش دسته تقسیم می‌شود:

برنامه اجازه کار پس از فارغ التحصیلی

(PGWP)

برنامه توافق نامه تجارت آزاد

(Free Trade Agreements)

برنامه مجوز کار بریجینگ

(Bridging Open Work Permit)

برنامه تبادل جوانان

(Youth Exchange Agreements)

برنامه انتقال درون شرکتی

(ویزایICT کانادا)

برنامه کارآفرینی و خوداشتغالی منفعت عمده

(Significant Benefit)

با استفاده از ویزای imp کانادا می‌توانید جاب آفر گرفته و برنامه مهاجرتی خود را سازماندهی کنید. دو مورد از موارد فوق بهترین گزینه برای راه‌اندازی کسب و کار در کانادا یا انتقال کسب و کار به این کشور است:

 • برنامه انتقال درون شرکتی (ICT): روش ثبت شعبه شرکت در کانادا یکی از بهترین روش ها برای انتقال کسب و کار به کانادا است.
 • برنامه کارآفرینی و خوداشتغالی منفعت عمده (ورک پرمیت): در این روش شما به عنوان یک کارآفرین اقدام به دریافت ویزای ورک پرمیت کرده و می‌توانید اقامت دائم کانادا را دریافت کنید.

برنامه imp کانادا مخصوص افرادی است که صاحب یک شرکت بوده و در دسته مدیران ارشد قرار دارند.

ویزای c11 کانادا

ویزای c11 کانادا یکی از 6 گزینه ویزای imp کانادا است. این ویزا به عنوان ورک پرمیت شناخته می‌شود و معاف از سند LMIA ویژه کارافرینان ایجاد شده است. از جمله مزایای این ویزا می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • عدم نیاز به مدرک زبان
 • عدم وجود محدودیت سنی
 • عدم نیاز به پرداخت ودیعه برای صدور ویزا
 • عدم وجود سیستم امتیاز بندی
 • امکان تبدیل ویزا به اقامت دائم به راحتی
 • احتمال ریجکتی بسیار کم

برای درخواست ویزای c11 کانادا باید دارای سابقه برای راه‌اندازی سرمایه کذاری موفق باشید و منابع مورد نیاز و مجموعه مهارت‌های لازم را برای خرید کسب و کار داشته باشید. همچنین باید دارای یک بیزینس پلن موفق و عملی باشید تا با منطق حاکم بر بازار کانادا سازگار باشد. همچنین باید 50 درصد سهام شرکت به نام متقاضی باشد.

مراحل اخذ ویزای imp کانادا

مراحل اخذ ویزای imp کانادا و ثبت شرکت در کانادا کاملا آسان است و پس از مدت زمان کوتاهی می‌توانید ویزای خود را دریافت کنید. در صورتی که شغل انتخاب شما در ناک 0  یا A باشد، نیازی به صدور LMIA نخواهد بود و صرفا در 2 هفته، پرونده شما بررسی خواهد شد. معمولا صدور ورک پرمیت برای ایرانیان بین 5 الی 6 ماه زمان نیاز دارد. تکمیل مدارک انگشت نگاری و انجام مراحل قانونی ثبت شرکت نیز بین 1 تا 3 ماه زمان نیاز دارد. در روش اخذ ویزای imp  ابتدا با ویزای کار موقت وارد کانادا خواهید شد و سپس ویزای کار را به اقامت دائم تبدیل خواهید کرد. حداکثر 1 سال پس از اتمام ویزای کار موقت می‌توانید برای آن اقدام نمایید. به صورت کلی مراحل اخذ ویزای imp به صورت زیر است:

1

راه اندازی و یا خرید یک بیزینس فعال

2

جمع آوری اسناد و مدارک و ثبت شرکت

3

گرفتن اجازه کار و مهاجرت به کانادا

4

درخواست اقامت دائم پس از یک سال

شرایط لازم برای imp کانادا

مهم‌ترین شرایط لازم برای اخذ ویزای IMP کانادا شامل موارد زیر است:

سنبین 25 سال تا 60 سال
نوع مدرک تحصیلیحداقل لیسانس (کارشناسی)
سابقه کاراز سطح مدیریتی یا تخصصی با حداقل 1 و حداکثر 3 سال سابقه فعالیت
مدرک زبانضروری نیست
سهام شرکتحداقل 50 درصد سهام به متقاضی تعلق داشته باشد

مدارک لازم برای ویزای imp کانادا

مدارک لازم برای ویزای imp کانادا

برای اخذ ویزای imp کانادا مدارک زیر نیاز است:

 • اصل و ترجمه همه صفحات پاسپورت
 • ترجمه کارت ملی و همه صفحات
 • ترجمه سوء پیشینه
 • دو قطعه عکس
 • اصل جاب آفر و کد رهگیری که از سوی بیزنس جدید در کانادا ایجاد شده باشد.
 • بیزنس پلن
 • اصل و ترجمه جواز کسب
 • رزومه
 • اصل و ترجمه گواهینامه‌ها و مدارک آموزشی
 • مدارک تمکن مالی
 • مدارکی که اثبات کند بعد از تمام شدن مدت ویزا به ایران باز خواهید گشت.

این مدارک با توجه به شرایط، نوع شغل و نوع شرکت متفاوت خواهد بود. برای بررسی دقیق‌تر شرایط و مدارک لازم برای اخذ ویزای imp کافی است از طریق تماس تلفنی با ما در ارتباط باشید.

هزینه های ویزای imp کانادا

بسیاری از مهاجرانی که قصد مهاجرت به کانادا از طریق اخذ ویزای imp را دارند، قبل از هر گونه اقدامی هزینه‌های اخذ ویزا را مد نظر قرار می‌دهند. ما در جدول زیر هزینه ویزای imp کانادا را قرار داده‌ایم:

هزینه درخواست ورک پرمیت155 دلار
هزینه صدور جاب آفر ویزای imp کانادا230 دلار
هزینه انگشت نگاری ویزای IMP85 دلار
مجوز اقامت موقت200 دلار
ویزای تحصیلی فرزندان150 دلار
هزینه تمکن مالی برای هر نفر26620 دلار

جدول هزینه‌های فوق تقریبی است و ممکن است در بازه‌های زمانی مختلف دچار تغییر شود، لذا برای استعلام دقیق هزینه ویزای imp می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی مندرج در سایت با کارشناسان هلدینگ رسام تماس بگیرید.

سوالات متداول

ویزای IMP کانادا چیست؟

این ویزا یکی از آسا‌ن‌ترین برنامه‌های مهاجرت کاری به کانادا است که مخصوص مدیران ارشد و صاحبان کسب و کار است.

آیا ویزای IMP شرایط سنی دارد؟

به صورت کلی خیر این ویزا شرایط سنی سخت ندارد و در صورتی که بین 25 تا 60 سال دارید می‌توانید برای اخذ آن اقدام کنید.

هزینه لازم برای اخذ ویزای imp چقدر است؟

هزینه لازم برای اخذ این ویزا در جدول هزینه‌ها آمده است و حداکثر به 28 هزار دلار می‌رسد.

نتیجه گیری

ویزای imp کانادا یکی از آسان‌ترین روش‌ها برای اخذ ویزای کار کانادا است. در این ویزا امکان ریجکتی بسیار کم است و با خیال آسوده می‌توانید ابتدا ویزای کار موقت و سپس اقامت دائم کانادا را اخذ نمایید. ویزای imp دارای 6 نوع است که از میان آنها ICT و ویزای خوداشتغالی ورک پرمیت بهترین گزینه هستند. اگر به دنبال مهاجرت به کانادا و کسب اطلاعات کامل در مورد برنامه imp کانادا و جزئیات آن هستید، پیشنهاد می کنیم از طریق پیج اینستاگرام هلدینگ رسام با ما در ارتباط باشید و یا از طریق شماره های زیر با دفتر مرکزی ما تماس حاصل نمایید:

88566803 – 021

88566804 – 021

88566805 – 021

88566806 – 021

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Some of your fields has duplicated datanames, please fix it