آمریکا به دلیل امکانات رفاهی، تحصیلی، کاری و سلامتی جزو 5 کشور برتر دنیا قرار دارد. به همین دلیل اغلب افراد تمایل دارند به این کشور مهاجرت کنند. اما آیا مهاجرت به آمریکا برای ایرانیان امکان پذیر است؟ آیا با ویزای تحصیلی می‌توانیم به آمریکا مهاجرت کنیم؟ در جواب به این سوالات باید بگوییم که مهاجرت به این کشور برای ایرانیان باز است. اما روند طی شدن شرایط و مدارک با سخت‌گیری بیشتری پیش می‌رود.

برای اطلاع از شرایط و مدارک لازم برای هر نمونه از روش‌های مهاجرتی به آمریکا باید با کارشناسان این زمینه مشورت کنید. هلدینگ مهاجرتی رسام با کمک کارشناسان و وکلای مهاجرتی خود آماده خدمات رسانی به افراد مختلف برای مهاجرت به آمریکا و دیگر کشورها است. در ادامه این صفحه از وبسایت هلدینگ مهاجرتی رسام با ما همراه باشید تا در مورد مهاجرت به آمریکا بیشتر توضیح دهیم.

انواع راه های مهاجرت به آمریکا

راه های مهاجرت به آمریکا؛ کدام روش برای شما بهتر است؟

برای مهاجرت به آمریکا مانند سایر کشورهای جهان، روش‌های مختلف وجود دارد. اما مهم‌ترین روش‌های مهاجرت به آمریکا به صورت زیر است:

مهاجرت از طریق تحصیلی

مهاجرت از طریق کاری

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

ویزای نخبگان

مهاجرت از طریق خانوادگی

مهاجرت از طریق ازدواج

ویزای توریستی آمریکا

خدمت در ارتش آمریکا

هر کدام از این روش‌های مهاجرتی قوانین و شرایط خاص مربوط به خود را دارند. برای اطلاع از کلیات هر کدام از این روش‌های مهاجرتی در ادامه این مطلب از رسام با ما همراه باشید.

آسان ترین راه مهاجرت به آمریکا از نظر شما کدام روش است؟

برای مهاجرت به اغلب کشورهای سطح یک دنیا مانند آمریکا و انگلیس بهترین روش، دریافت ویزای تحصیلی است. زیرا تنها با دریافت پذیرش از دانشگاه‌های مورد تایید اداره مهاجرت می‌توانید ویزای خود را دریافت کرده و به این کشور مهاجرت کنید. در صورتی که در رشته خاصی تحصیل کرده و نمرات عالی و زبان انگلیسی مناسبی داشته باشید، روند دریافت ویزای تحصیلی شما خیلی سریع و راحت انجام خواهد شد.

البته باید اشاره کنیم که در صورت داشتن جاب آفر (پیشنهاد کاری از آمریکا) می‌توانید خیلی راحت به این کشور مهاجرت کنید. اما دریافت جاب آفر آمریکا بسیار سخت است.

مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل در این کشور سطح یک جهانی

یکی از آسان ترین راه‌های مهاجرت به آمریکا، دریافت ویزای تحصیلی از یکی از دانشگاه و کالج‌های این کشور است. دانشگاه‌ها معتبر آمریکا هر ساله تعداد زیادی دانشجو از سراسر دنیا می‌پذیرند. در حالت کلی برای دانشجویان یکی از دو حالت ویزای F یا M صادر می‌شود. 

دانشجویانی که تمایل به تحصیل در سطوح زیر را دارند باید ویزای F دریافت کنند:

 • دانشگاه یا کالج
 • دبیرستان
 • مدرسه ابتدایی خصوصی
 • هنرستان هنری
 • موسسات دانشگاهی از جمله آموزش زبان

دانشجویانی که تمایل به تحصیل در دانشگاه‌ها و سطح زیر را دارند باید ویزای M دریافت کنند:

 • موسسات غیر آکادمیک حرفه‌ای شناخته شده (به جز برنامه آموزش زبان)

توجه داشته باشید که امکان تحصیل در آمریکا با ویزایی غیر از نوع F و  M ممکن نیست. به عنوان مثال افرادی که با ویزای توریستی وارد آمریکا شده‌اند، نمی‌توانند برای تحصیل در این کشور باقی بمانند. این در حالی است که اگر قصد گذراندن دوره‌ای کوتاه مدت در آمریکا را دارید، می‌توانید از ویزای توریستی آمریکا استفاده کنید.

روش اقدام برای ویزای تحصیلی آمریکا و دریافت تاییدیه‌های لازم

در مورد روش اقدام برای دریافت ویزا و مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل، در ابتدا باید پذیرش یک دانشگاه یا موسسه علمی را بگیرید. توجه داشته باشید که دانشگاه باید مورد تایید موسسه SEVP باشد. پس از تایید، باید در سیستم اطلاعات دانش آموز یا بازدید کننده تبادلی که به SEVIS System (Student and Exchange Visitor Information) معروف است ثبت نام کنید. بعد از آن نوبت به پرداخت هزینه‌ها خواهید رسید. لازم به ذکر است که اگر همسر و فرزندان شما همراهتان به آمریکا می‌آیند، باید مشخصات آن‌ها را نیز در سیستم SEVIS ثبت نام کنید. 

در مورد هزینه‌های مهاجرت تحصیلی به آمریکا باید بگوییم هزینه درخواست ویزای تحصیلی حدود 185 دلار است. سپس با توجه به ملیت افراد، حق بیمه برای آن‌ها تعیین خواهد شد. هزینه شهریه نیز باید پس از تایید پذیرش دانشگاه و برای دریافت ویزا پرداخت شود. برای اطلاع از ریز هزینه‌ها و مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی آمریکا با مشاورین متخصص رسام مشورت کنید.

مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی آمریکا چیست؟

از مهمترین مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیل می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • ریز نمرات، مدارک تحصیلی و گواهینامه‌های تحصیلی
 • نمرات آزمون استاندارد مورد نیاز برای دانشگاه آمریکایی
 • رسید پرداخت هزینه‌های لازم و نشان دادن مدارک تمکن مالی

ثبت اثر انگشت و مصاحبه برای دریافت ویزا باید با افسر کنسولگری یا اداره مهاجرت آمریکا صحبت کنید. البته اطلاعات لازم را می‌توانید از رسام به دست بیاورید.

بهترین رشته ها برای مهاجرت به آمریکا؛ رشته‌های پرطرفدار در آمریکا

اغلب دانشگاه‌های آمریکا در رشته‌های مختلف از جمله پزشکی، فیزیک، ریاضیات و فنی، جزو بهترین دانشگاه‌های دنیا به شمار می‌روند. از همین رو رشته‌های مختلفی در این دانشگاه‌ها دانشجو از سراسر دنیا پذیرش می‌کنند. اما در بین تمامی رشته‌ها، یکسری حوزه‌ها محبوبیت و طرفداران بیشتری دارند که برخی از مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

نوع رشته

دانشگاه‌های برتر آمریکا

مدیریت کسب و کار یا MBA

استنفورد، وارتون، اسلون، هاروارد و کلمبیا

رشته‌های مهندسی

MIT، استنفورد، کالیفرنیا، هاروارد و جیورجیا

ریاضیات

ماساچوست، استنفورد و هاروارد

علوم کامپیوتر

ماساچوست، استنفورد، کالیفرنیا و هاروارد

علوم زیستی و فیزیک

هاروارد، استنفورد، جان هاپکینز، کالیفرنیا و ییل

علوم اجتماعی

ماساچوست، هاروارد، پرینستون و کالیفرنیا

به غیر از این رشته‌های تحصیلی، متقاضیان می‌توانند برای حوزه‌ها و دانشگاه‌های مختلف درخواست پذیرش ارسال کنند. برای انتخاب رشته تحصیلی، مقطع و دانشگاه معتبر، با مشاورین متخصص در زمینه مهاجرت مشورت کنید.

مهاجرت به آمریکا از طریق کار؛ انواع Permanent Workers در آمریکا

هر ساله حدود 140.000 ویزای مهاجرت کاری در آمریکا صادر می‌شود. افرادی که مهارت‌های حرفه‌ای یا تحصیلی خاص یا تجربه کاری بالایی دارند، در صورت داشتن شرایط لازم می‌توانند با ویزای دائم در ایالات متحده زندگی و کار کنند. در حالت کلی 5 نوع ویزای مهاجرتی مبتنی بر شغل صادر می‌شود که عبارتند از:

برنامه EB1 (Employment-Based)

این نوع ویزا برای افراد دارای توانایی فوق‌العاده در علوم، هنر، آموزش، تجارت یا ورزش صادر می‌شود. به ویژه برای اساتید یا محققین برجسته و مدیران.

برنامه EB2

این نوع ویزای کاری برای افرادی است که حرفه‌ای خاص با مدارک پیشرفته دارند مانند هنر، علوم و تجارت.

برنامه EB3

ویزای کاری نوع EB3  برای متخصصان و کارگران ماهر صادر می‌شود و منجر به اقامت دائم یا گرین کارت آمریکا می شود.

برنامه EB4

ویزای اولویت چهارم برای برخی مشاغل خاص مانند مبلغان دینی، کارمندان خدمات خارجی در ایالات متحده، کارمندان بازنشسته سازمان‌های بین المللی، خردسالان غیر شهروند در بخش دادگاه‌های ایالات متحده صادر می‌شود.

برنامه EB5

ویزای eb5 برای سرمایه‌گذاران تجاری که 1.8 میلیون دلار یا 900 هزار دلار در یک شرکت تجاری با حداقل 10 کارگر تمام وقت سرمایه گذاری کرده‌اند اختصاص دارد.

با دریافت ویزای کاری EB از نوع 1 تا 5، افراد می‌توانند ویزای دائم دریافت کنند. اما برای دریافت هر کدام از این ویزاها کارفرما باید تاییدیه گواهی کار را از وزارت کار دریافت کند. پس از آن کارفرما فرم درخواست مهاجرت برای کارگر بیگانه (نام این فرم I-140) را با هماهنگی با خدمات شهری و مهاجرت ایالات متحده و طبقه بندی اولویت شغلی مناسب ارسال می‌کند.

توجه داشته باشید که هنگام ارسال درخواست مهاجرت کاری و پر کردن فرم I-140، اطلاعات دقیق خود را وارد کنید. هر گونه مغایرت بین اطلاعات دریافتی و مدارک ارسالی، منجر به رد درخواست خواهد شد. برای پیدا کردن شغل در آمریکا می‌توانید از طریق وب سایت‌های کاریابی، Linkedin و indeed اقدام کنید. البته روش‌ها و سایت‌های دیگری برای کاریابی در آمریکا وجود دارد. 

اقامت در آمریکا از طریق ویزای کاری موقت – Temporary Workers

یکی دیگر از روش‌های مهاجرت به آمریکا دریافت ویزای کاری موقت است. با دریافت این ویزا کارگران می‌توانند در زمان تعیین شده در آمریکا زندگی و کار کنند. امکان همراهی همسر و فرزندان با این ویزا وجود دارد. همچنین افراد می‌توانند پس از مدتی، ویزای کاری موقت خود را به دائم تبدیل کنند. ویزاهای کاری موقت به صورت زیر بوده و شرایط خاص به خود را دارند:

نوع ویزا

مناسب برای

CW-1

کارگران انتقالی

E-1

بازرگانان و کارکنان واجد شرایط معاهده

E-2

کارکنان واجد شرایط

E-2C

سرمایه‌گذاران خارجی بلند مدت

E-3

برخی از متخصصین (از استرالیا)

H-1B

کارگران تخصصی و زیر شاخه:

تجارت آزاد در شغل تخصصی (از شیلی و سنگاپور)

مشاغل مرتبط با پروژه‌های تحقیقاتی و توسعه تعاونی وزارت دفاع یا پروژه‌های تولید مشترک

مدل‌های فعال در زمینه مد و پوشاک

H-1C

پرستاران حرفه‌ای

H-2A

کارگران موقت یا فصلی کشاورزی

H-2B

کارگران غیر کشاورزی موقت

H-3

کارآموزان غیر پزشکی یا دانشگاهی

نوع ویزا

مناسب برای

L-1A

انتقال نیروهای درون شرکتی در سمت مدیریت یا اجرایی

L-1B

نقل و انتقال درون شرکتی در سمت کارگر ماهر و متخصص

O-1

افراد با توانایی فوق‌العاده در علوم، هنر، تجارت و آموزش

O-2

همراهان در O-1

P-1A

ورزشکاران شناخته شده بین‌المللی

P-1B

افراد مشهور در زمینه سرگرمی شناخته شده در سطح بین‌المللی

P-2

مجری انفرادی یا بخشی از یگ گروه برای اجرای برنامه تبادل متقابل

P-3

هنرمندان، مربی‌ها و آموزشگران در برنامه‌های فرهنگی و هنری

Q-1

افرادی که در یک برنامه تبادل فرهنگی بین المللی به منظور ارائه آموزش‌های عملی، اشتغال و به اشتراک گذاشتن تاریخ، فرهنگ و سنت‌های کشور خود شرکت می‌کنند.

R-1

مددکاران مذهبی

I

مطبوعات خارجی، رادیو، فیلم و دیگر مشاغل در رسانه‌های اطلاع رسانی

ویزای نخبگان آمریکا EB1 برای افراد دارای شرایط خاص

افرادی که حرفه‌ای خاص با مدارک پیشرفته دارند، می‌توانند به عنوان شخصیتی نخبه، ویزای کاری آمریکا دریافت کنند. در ادامه بیشتر با دسته‌بندی‌ها و الزامات شغلی برای دریافت ویزای نخبگان آمریکا eb1 آشنا خواهیم شد.

ویزای درجه پیشرفته برای افراد با توانایی‌های علمی متفاوت

مدارک لازم برای این ویزا درجه پیشرفته شامل موارد زیر است:

 • سوابق تحصیلی رسمی (معمولا دکترا)
 • سوابق علمی
 • حداقل 5 سال سابقه کاری

افرادی می‌توانند برای این نوع ویزا درخواست دهند که مدارک پیشرفته مانند لیسانس یا معادل آن و همچنین 5 سال سابقه کاری پیشرو پس از تحصیل دارند.

ویزای کاری برای افراد با توانایی خاص و استثنایی

افراد دارای توانایی علمی، هنری و تجاری خاص و ارائه گواهی کار در صورت لزوم می‌توانند این ویزا را دریافت کنند. برای این دسته از افراد حداقل 3 معیار زیر نیز است:

 • سوابق تحصیلی رسمی
 • سابقه حداقل 10 سال کار تمام وقت
 • مجوز برای انجام کار حرفه‌ای
 • مدارک نشان‌دهنده خدمات و تجربه حرفه‌ای و استثنایی متقاضی
 • عضویت در یک انجمن حرفه‌ای
 • مدارک و دستاوردهای خود در حوزه تخصصی

برای اطلاع از واجد شرایط بودن، ارسال درخواست و دریافت ویزای نخبگان آمریکا eb1 با مشاورین متخصص مشورت کنید.

مهاجرت به آمریکا از طریق EB3 یا مبتنی بر استخدام

کارگران ماهر و حرفه‌ای در صورت داشتن شرایط زیر می‌توانند ویزای مهاجرت از طریق eb3 را دریافت کنند:

 • کارگر ماهر- Skilled Workers (به جز کارگران موقت و فصلی) که حرفه آن‌ها به حداقل 3 سال آموزش یا تجربه نیاز دارد. این دسته از افراد باید شرایط تحصیلی و آموزشی و درخواست کار از کارفرمایی ساکن در آمریکا داشته باشند. 
 • کارگران حرفه‌ای (Professionals) که برای شغل خود به حداقل مدرک تحصیلی لیسانس یا معادل آن در ایالات متحده آمریکا نیاز دارند.
 • کارگران دیگر (Unskilled Workers) که به عنوان کارگر غیر ماهر مشغول به فعالیت بوده و برای پیشه خود به 2 سال آموزش یا تجربه نیاز دارند.

توجه داشته باشید که در دسته سوم کارگران موقت یا فصلی قرار ندارند. برای هر 3 دسته باید متقاضی گواهی کار و یک پیشنهاد شغلی دائم و تمام وقت داشته باشد.

مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری EB5

افرادی زیر دارای شرایط سرمایه‌گذاری در آمریکا و دریافت اقامت دائم قانونی برای خود و خانواده خودشان خواهند بود.

 • حداقل سرمایه‌گذاری مبلغی مشخص در یک شرکت تجاری ایالات متحده آمریکا
 • سرمایه‌گذاری باید برای ایجاد یا حفظ شغل حداقل 10 نیروی کار تمام وقت واجد شرایط باشد.

برنامه eb5 در سال 1990 برای تحریک سرمایه‌گذاران خارجی برنامه‌ریزی شد. برای درخواست ویزای سرمایه گذاری eb5 باید مراحل زیر را انجام دهید:

 1. پیدا کرده پروژه کسب و کار مناسب برای سرمایه‌گذاری در آمریکا 
 2. درخواست سرمایه‌گذاری مستقل (فرم I-526E) را پر کنید. برای سرمایه گذاری حداقل مبلغ 500 هزار تا 1 میلیون دلار نیاز است. سرمایه‌گذاری‌ها در اغلب موارد به حساب امانی سپرده شده و با کمک وکیل مهاجرتی، سرمایه‌گذاری را به کمک درخواست I-526 به USCIS خواهند رساند. پروسه دریافت USCIS حداقل بعد از 4 تا 6 ماه به متقاضی داده می‌شود.
 3. دادن 2 سال اقامت موقت به سرمایه‌گذار برای راه‌اندازی سرمایه‌گذاری خود.
 4. دریافت اقامت دائم و دادخواست I-829 بعد از گذراندن 2 سال اقامت در آمریکا و راه‌اندازی سرمایه‌گذاری خود.

برای دریافت اطلاعات کامل‌تر در مورد هزینه‌ها، مدارک و شرایط لازم برای مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری EB5 با کارشناسان ما در هلدینگ رسام تماس بگیرید.

مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج با شخصی دارای اقامت آمریکا

در صورتی که قصد ازدواج با فردی دارای اقامت یا تابعیت آمریکا را دارید، می‌توانید از ویزای K-1 استفاده کنید. این ویزا که به ویزای نامزدی معروف است، تنها 90 روز به شما فرصت می‌دهد تا به صورت رسمی با شهروند آمریکایی ازدواج کنید. سپس ویزای شما از K-1 به CR-1 برای 2 سال تغییر خواهد کرد.

پس از گذشت 2 سال و تداوم ازدواج و داشتن شرایط دیگر می‌توانید ویزای خود را به دائم تغییر دهید. توجه داشته باشید که در شرایط خاص می‌توانید ویزای K-1 خود را به K-3 با اعتبار 2 سال تغییر دهید. این ویزای 2 ساله به افرادی که در خارج از آمریکا ازدواج رسمی کرده‌اند تعلق می‌گیرد.

شرایط مهاجرت به آمریکا؛ آیا همه می‌توانند به این کشور مهاجرت کنند؟

هر شخصی که شرایط لازم برای درخواست ویزا (هر نمونه آن با توجه به شرایط خود) را داشته باشد، می‌تواند برای مهاجرت به آمریکا اقدام کند.

شرایط لازم برای هر کدام از انواع ویزا متفاوت است. به عنوان مثال برای ویزای تحصیلی متقاضی باید سطحی از دانش علمی، درک زبان انگلیسی و دریافت پذیرش از دانشگاهی معتبر را داشته باشد. این در حالی است که برای متقاضیان ویزای کاری، داشتن سابقه کاری مرتبط، مدارک تخصصی و پیشنهاد کاری از کارفرمای آمریکایی مهم است. پس با این اوصاف برای اطلاع از شرایط و مراحل دریافت ویزای آمریکا با کارشناسان متخصص در این زمینه صحبت کنید. اما در حالت کلی مراحل درخواست ویزای آمریکا عبارتند از:

 • تهیه مدارک و اسناد مورد نیاز
 • تکمیل درخواست ویزا برای برنامه ریزی مصاحبه
 • پرداخت هزینه ویزا
 • شرکت در مصاحبه

توجه داشته باشید که برای دریافت وقت مصاحبه از سفارت آمریکا، باید به یکی از کشورهای همسایه مانند ترکیه، ارمنستان یا امارات مراجعه کنید. زیرا سفارت این کشور در ایران فعالیت کاری ندارد.

نمره آیلتس برای مهاجرت به آمریکا باید چند باشد؟

تعیین نمره مدرک و آزمون آیلتس به روشی که برای مهاجرت به آمریکا انتخاب کرده‌اید بستگی دارد. در حالت کلی هر چه روش مهاجرتی شما تخصصی‌تر باشد، نمره آیلتس باید بالاتر و بهتر باشد. اما به طور کلی نمره زیر 6 و 6.5 برای اغلب روش‌های مهاجرتی نیاز است.

توجه داشته باشید که برای مهاجرت تحصیلی به دانشگاه‌ها خاص و سطح یک آمریکا نمره بالاتری نیاز دارید. به عنوان مثال دانشگاه هاروارد نمره 7 یا براون آیلتس 8 را پذیرش می‌کنند. برای اطلاع از نمره آیلتس مورد نیاز برای مهاجرت به آمریکا با کارشناسان رسام مشورت کنید. علاوه بر نمره آیلتس دیگر شرایط و مدارک لازم را نیز برای شما عنوان خواهند کرد.

هزینه‌های مهاجرت به آمریکا با توجه به نوع ویزا

برای دریافت هر کدام از انواع ویزای آمریکا هزینه‌های خاصی را باید پرداخت کنید. زیرا روند درخواست‌ها و هزینه‌های لازم برای هر کدام از آن‌ها متفاوت است. در ادامه با چند نمونه از هزینه های درخواست ویزا برای مهاجرت به آمریکا آشنا خواهیم شد.

 • ویزای توریستی: 185 دلار
 • ویزای تحصیلی: 185 دلار
 • ویزای کاری: 190 دلار
 • ویزای کار موقت:205 دلار
 • ویزای نخبگان: 190 دلار
 • ویزای هنرمندان و ورزشکاران: 190 دلار
 • ویزای ازدواج: 265 دلار
 • ویزای سرمایه‌گذاری و تجارت: 205 دلار

توجه داشته باشید که هزینه‌های بیومتریک، ترجمه اسناد و مدارک و کارهای اداری جدای از هزینه‌های درخواست ویزا است. البته باید اشاره کنیم که در اغلب موارد باید مبلغی را در حساب مالی خود به عنوان تمکن مالی قرار دهید. گاهی برخی افراد مبلغ لازم برای نشان دادن تمکن مالی را جزو هزینه‌های مهاجرتی خود در نظر می‌گیرند.

بهترین شغل برای مهاجرت به آمریکا؛ مشاغل مورد نیاز در آمریکا

پذیرش از طریق ویزای کاری به صورت‌های مختلف برای مشاغل خاص، حرفه‌های فنی و تجربی و همچنین مشاغل اصلی در اغلب کشورهای اروپایی و آمریکایی امکان‌پذیر است. کافی است که بدانید کدام کشور حرفه، تحصیلات و تجربه شما را نیاز دارد. بعد از آن باید شغلی مناسب پیدا کرده و پس از تایید کارفرما، ویزای کاری خود را دریافت کنید. اما به راستی بهترین شغل برای مهاجرت به آمریکا چیست؟ آیا در آمریکا به نیروهای تحصیل کرده نیاز دارند یا به نیروهای حرفه‌ای و با تجربه؟

در جواب به این سوالات باید بگوییم که کشور پهناور آمریکا به انواع مختلفی از نیروی کار ماهر، حرفه‌ای و تجربی و حتی فصلی نیاز دارد. از بهترین مشاغل برای مهاجرت کاری به آمریکا می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم: 

پرستار و دستیار پزشک

وکیل

پژوهشگر و محقق ریاضیات، کامپیوتر، بازرگانی و مهندسی

کارگر ساخت و ساز حرفه‌ای

دندانپزشک

مدیران خدمات بهداشت و پزشکی

توسعه دهنده وب و نرم افزار مانند کدنویسی

تکنسین خودرو

دستیار بهداشت و مراقبت در خانه

فیزیوتراپی و دستیار فیزیوتراپی

کارشناس آمار و اطلاعات

راننده حمل و نقل و تدارکات و لجستیک

متخصصین علوم پزشکی

دامپزشک و مراقبت از حیوانات

کارشناس تحقیق در عملیات

مشاور مالی

تکنسین پزشکی

تحلیلگر امنیت اطلاعات و مدیر IT

تحلیلگر تحقیقات بازار

سرآشپز

البته به غیر از این مشاغل، آمریکا به نیروهای کار دیگری نیاز دارد. با صحبت با یک کارشناس حرفه‌ای در مورد شغل و حرفه خود می‌توانید در مورد امکان مهاجرت کاری به آمریکا و شرایط لازم اطلاعات بیشتری کسب کنید.

آیا مدرک فنی حرفه‌ای برای مهاجرت به آمریکا اعتبار دارند؟

هر نوع مدرک کاری، تحصیلی و حرفه‌ای که از کارگاه یا آموزشگاه رسمی اخذ شده و همچنین ترجمه رسمی شده باشد، معتبر بوده و قابل استناد و ارائه به اداره مهاجرت است. به همین دلیل توصیه می‌شود که در صورت داشتن هرگونه مدرک حرفه‌ای، آن را همراه با دیگر مدارک شخصی و تحصیلی خود ترجمه کنید. البته توجه داشته باشید که تنها ارائه مدرک فنی و حرفه‌ای برای اثبات توانایی شما در آن زمینه کافی نیست. سابقه کاری مرتبط و در مواردی حتی نشان دادن نمونه کار برای دریافت ویزای کاری نیاز است. 

با هلدینگ رسام روند مهاجرت به آمریکا را برای خود تسهیل کنید

اغلب افراد تمایل دارند به آمریکا مهاجرت کنند. زیرا این کشور سطح بالایی از امکانات رفاهی، تحصیلی، کاری و بهداشتی دارد. اما آیا امکان مهاجرت ایرانیان به آمریکا فراهم است؟ آیا سخت‌گیری‌های بیش از حدی برای مهاجرت ایرانی‌ها انجام می‌شود؟ برای مهاجرت به این کشور چه شرایط و مدارک نیاز است؟ برای پاسخ به این سوالات باید با کارشناسان متخصص در زمینه مهاجرت به آمریکا مشورت کنید.

خوشبختانه یکی از موسسات فعال در زمینه مهاجرت به کشورهایی مانند: آمریکا، آلمان، کانادا، اتریش  و چندین کشور دیگر، هلدینگ مهاجرتی رسام است. ما با کمک کارشناسان و وکلای مهاجرتی خود، شرایط شما را برای مهاجرت به آمریکا یا کشورهای دیگر بررسی می‌کنند. سپس بهترین روش برای مهاجرت را پیش روی شما قرار می‌دهیم.

برای ارتباط با کارشناسان رسام از روش‌های زیر استفاده کنید:

پرتکرارترین سوالات در مورد مهاجرت به آمریکا

به دلیل قوانین مهاجرتی و سخت‌گیری‌هایی که برای مهاجرت ایرانیان انجام می‌شود، بهترین راه برای رفتن به آمریکا، دریافت ویزای تحصیلی است. البته ازدواج با شهروند آمریکایی نیز ممکن و آسان است.

در صورت داشتن پیشنهاد کار از کارفرمای آمریکایی، دریافت ویزای برای شما امکان‌پذیر است.

میزان تمکن مالی افراد به نوع ویزایی که دریافت کرده‌اید، شهر محل اقامت  و تعداد افراد خانواده بستگی دارد. به عنوان مثال اگر شما با ویزای تحصیلی به آمریکا مهاجرت می‌کنید، نوع رشته تحصیلی، مقطع، دانشگاه و شهر محل اقامت در میزان هزینه‌های شما تاثیرگذار هستند.

L1 نوعی ویزای غیر مهاجرتی است که افرادی که می‌خواهند شعبه جدید از شرکت خود را در آمریکا تاسیس کنند، صادر می‌شود. 

Rate this cmt_portfolio